BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pusiau rimtai. Esame saugūs savo šalyje.

Po praėjusios savaitės teismo sprendimo, išteisinančio A.Paleckį, likusį nemalonų rūgštumo jausmą jau pirmadienį išsklaidė visa eilė naujienų, kurios teikia optimizmo ir vilties - Lietuvoje gyventi bus dar geriau ir saugiau.

Dėl to „gerumo” nesiruošiu ginčytis su karingais oponentais. Tiesiog priminsiu, kad paskutinis žmogus iš bado Lietuvoje mirė 19 amžiuje, „humaniškajai” carinei valdžiai padedant, o lietuviai gyvena geriau negu milijardai (nemaišyti su milijonais) žmonių mūsų senutėje Žemėje.

Geriau šiek tiek apie saugumą. Visų pirma-energetinį.

Prancūzų planai statyti biokuro jėgainę Vilniuje - nuostabi žinia. Naujos darbo vietos ir pajamos vietiniam verslui. Mažesni rusiškų dujų pirkimai (1). Ir lai prasmenga skradžiai „Vilniaus energija” su savo kaimynystėm.

Skalūninių dujų paieška. Potencialus nuosavo energetinio resurso turėjimas. Papildomos darbo vietos. Galimas politinis atšilimas su paiešką vykdančia Lenkija. Mažesni rusiškų dujų pirkimai (2).

Dujų saugyklos terminalo rangovo pasirinkimas. Energetinis saugumas. Mažesni rusiškų dujų pirkimai (3). Daugiau norvegiško kapitalo.

Prieš šiuos įvykius nublanksta ir žiniasklaidos visiškai nepastebėtas lieka dar vienas šalies saugumo aspektas. Karinis saugumas.

Argumentas „jau niekas šiais laikais su tankais nekariauja” neatlaiko elementarios kritikos. Kariniai konfliktai vyko ir vyks o į puolamosios ginkluotės-tanko modernizavimą ir kūrimą šalys-ginklų gamintojos investuoja milijardus (dar kartą-nemaišyti su milijonais).

Drįsčiau teigti, kad pradėję 3-jį nepriklausomos valstybės dešimtmetį, mes esame saugūs kaip niekada anksčiau, maža to, saugumu pagaliau pradedame rūpintis ir patys. Kaip suprasti?

„Vykdant kovinį rengimą pagrindinis dėmesys bus skiriamas gynybos veiksmams, operacijoms apgyvendintose vietovėse bei veiksmams priešo užimtoje teritorijoje. sakė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų (SP) vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.”

Reikėjo „tik” 20 metų kol Lietuvos karinės doktrinos pagrindu mes imame daryti tai, ką privalėjome daryti senai. Kurti kovines pajėgas ir apie tai garsiai deklaruoti.

Smulkiau apie tai-kitame straipsnyje.

Lietuva tampa saugi, nes Lietuva-drąsi šalis*

 

*Šiandieną šalyje sniego sluoksnis-iki 15 cm. storio - vairuokite atsargiai:)

 Pagarbiai,

 Sausuolis

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Pusiau rimtai. Esame saugūs savo šalyje.”

  1.   Andrejus rašo:

    Taip.

  2.   jolita999 rašo:

    Visa tiesa straipsnyje… Aciu

    limuzinu nuoma

Rašyk komentarą