BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Perlenkta reklamos lazda

Dabartizmas. Daryk DABAR, galvok PASKUI!

Dabartizmas. Daryk DABAR, galvok PASKUI!

Reklama - prekybos variklis. Ir kas gi nutinka tuomet, kai variklis pradeda ūžti, dejuoti ir galiausiai apsipila karštu ir lipniu tepalu, galiausia sutrūkčioja ir nutyla… tik nuo vis dar įkaitusio korpuso kyla lengvas dūmelis. Variklis baigė….savo gyvenimą. Dabar jis netinkamas naudoti savo tiesioginei paskirčiai. Iš jo-jokios naudos.

 Prie ko čia reklama ir tokios aliuzijos į ne visai techninius dalykus? Primenu, pasak tikrų reklamos vilkų, geriausiai klientą užkabinančios reklamos yra tos, kuriose rodomi vaikai, gyvūnai arba seksas.

Sunku ginčytis, tačiau kas nutinka jeigu perlenkiama lazda? Kas nutinka jei minėti ingridientai susimaišo tarpusavyje?

 Daug erotikos gerai?

 Lietuva nepasižymi gausiu feminisčių kiekiu, gal dėl to WC valiklių reklamos veidas - simpatiška, jaunatviška moteris, kurios vienintelis gyvenimo tikslas - švarūs unitazo kraštai. Naivu. Naivu tiek, kad nieko nepiktina.

Higieniniai įklotai su kuriais gali šokuoti maršo žingsneliu arba….braukti (dėkui Dievui, nauju produktu) sau per veidą, palaimingai užsimerkiant. Idiotiška. Todėl šiek tiek piktina.

Dušo želė. Pastebėjote, kad į ją turėtų būti dedami tam tikri afrodiziakai? Neabejotina, nes visos besiprausiančios būtybės įtartinai prisimerkusios ir akivaizdžiai patiria nenusakomą malonumą. Kvaila, todėl tiesiog juokinga.

Tačiau, visa tai nekalti bandymai tuštinti namų šeimininkių pinigines.

„Rimčiau” atrodo bandymai ištisą reklaminę kampaniją, orientuotą į jaunąjį vartotoją sieti su seksualumu, dažnai, neribotu ir neatsakingu. Turime „sex sells” reklamos produktus užsienyje, turime dabartizmą, ir panašius „perlus” - Lietuvoje. Nemoralizuojant - tai tiesiog neskanu, švelniai tariant.

Neskanu kaip ir besibučiuojantis popiežius drabužių tinklo reklamoje arba lietuviško dienraščio reklama ant visuomeninio transporto „Paimk mane kas rytą”.

 Erotika ir…vaikai??

 Suplakime „gerą” reklaminį kokteilį. Erotika ir vaikai. Absurdas? Dalis reklamos kūrėjų su Jumis nesutiktų. Turime M. Jacobs kvepalų reklamą su nepilnamete manekene arba vulgariai pridažytas mažametes prabangiame reklaminiame interjere. Tegul nepyksta jaunosios mamytės - keletas sauskelnių reklamų, mažamečių „mis” mokyklėlės ir dalis vaikų „Eurovizijos”, mano nuomone, nei vaikų psichikai nei suaugusio žmogaus savivokai (vėlgi, labai švelniai išsireiškus) naudos neduoda.

 Reklamistai, pamenat kas yra prekybos variklis? Pamenat kas būna kai jis tampa netinkamas naudoti?

 

 Pagarbiai,

 Sausuolis

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Perlenkta reklamos lazda”

  1.   Dylan rašo:

    Na dėkui už dėmesį. Paskaičius tamstos metonkarą feisbūke-snukiaknygėje, kilo mintis apie snukiadraugius Nors tokie draugai gal ir nieko keisto, pats feisbūkas kažkoks man nesuprantamas, nei ten mintį kokią parašysi, nei pamąstymą ar dar ką tokio, užtat esi kviečiamas pasidalinti tuo, ką tuo momentu galvoji, ką, tuo momentu veiki: galvoju eiti šikti , šiku, gera- lengvėja , jei tuo žmonės gyvena, tai gal ir nenuostabu, kad randasi galybės bendraminčių lendančiu jiems į snukiadraugius Ir feisbūkas čia nekaltas, jis tik iškelia į paviršių tai, kokie mes esame , na.., ne mes esame, o jie yra hmmm .. O apie TV . oi, oi oi, blogai su ta TV, labai blogai Jei jau Juozapaitį verčia nusiristi iki tiek ir lipti ant vienos scenos su yvomis, radžiais ar dar kuo, Smoryginą demonstruoti triusikus , tai ką TV padaro su paprastučiais žmogeliais? Tikriausiai ta, vienodai aprengta, viskam pritarianti publika tai pailiustruoja

    [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

  2.   Slava rašo:

    Kuo jums ta reklama ant transporto
    užkliuvo aš nesuprantu…

Rašyk komentarą