BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Gruodis, 2011

Taip norisi kažkuo žavėtis!

2011-12-05

Žmonėms reikia lyderio. Žmonėms reikia vedlio, dvasinio guru. Personos, kuria galima būtų žavėtis ir mylėti. Simbolio. Nemirtingo (taip nebūna), tuomet mirtingo tik fiziškai, kas yra dar geriau, nes mirusio jau nepaklausi, kritikuoti taip pat kažkaip nepadoru. Žodžiu, Stabo. (Pastebėjote kaip rimuojasi žodžiai Stabas ir Sabas?).

 Simbolio (Stabo) kritika, abejonės dėl jo dieviško statuso gręsia žodine arba fizine agresija iš garbinančių pusės.

Lyg ir aišku, kad šokių-dainų-talentų abrozdėlių sudievinimas, altorėliai mirusiam baltaodžiui afroamerikiečiui ar ne pačios doriausios reputacijos princesėms yra žemesnio išsilavinimo ir daugių daugiausiai-vidutinės proletariato klasės garbinimo objektas.

Tuo tarpu plėšriai analitiškas verslo pasaulis į tai dėmesio nekreipia. Arba atvirkščiai, tam tikri jo segmentai, net labai kreipia - naivias namų šeimininkes ir jas „prijaučiančius” galima komerciškai skalpuoti kiek širdis geidžia.

Todėl paskutiniu metu graudžiai juokinga skaityti „rimtus” straipsnius apie du, Anapilin išėjusius verslo vyrus. Veiklos mąsteliai skirtingi, amžius, išvaizda, verslo sritys-taip pat. Epitafijos spaudoje-vienodos ir…skamba kaip nevykusi panegirika. Dvi citatos:

 „Mane ima siaubas, kas bus su Lietuvos verslu. Tai buvo asmuo, kuris jį suvienijo, cementavo, propagavo dorą verslą, akcentavo ne tik pelno gavimą. Aš nematau figūros, kuri gali pakeisti.. .. Tai buvo neeilinė asmenybė, kuri nešė doro verslo vėliavą Lietuvoje… .”

 „…Didis žmogus, IT verslo plėtros etalonas, puikus rinkodaros inžinierius bei nuostabus vadovas ir asmenybė. Tai mūsų laikų GENIJUS. … neabejotinai vertas visų mūsų susižavėjimo ir nuoširdžios pagarbos. Be jo pasaulis bus jau nebe toks… .„

Supratote. Steve‘as Jobs‘as ir Bronislovas Lubys. Gabūs ir daug pasiekę verslininkai, palikę žymę Lietuvos ir pasaulio istorijoje.

Pirmosios citatos autorius, garbus Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo narys, profesorius. Antroji frazė-supaprastinta anoniminio komentatoriaus „išvada”, deja, taikliai apibūdinanti Stabų maniją.

Suprantama, kompanijos veidas turi padėti vykdyti „Apple” pardavimus ir po mirties. O kaip dėl Bronislovo Lubio? Matyt, visgi tai paprasčiausias lietuviško posakio „iš didelio rašto išeita iš krašto” pavyzdys.

Pabaigti norėtųsi jau visai rimtai, filosofo R.Dekarto (René Descartes) žodžiais:

„Viskuo gyvenime reikia abejoti. Išskyrus tai, kad abejoji. Abejoji, vadinasi mąstai. Mąstai, vadinasi egzistuoji”.

Pagarbiai,

 Sausuolis

Rodyk draugams

Lietuvis Vilniuje arba “vsio chorosho”

2011-12-01

Nesakysiu iš kokio miesto atvykau į Vilnių. Pasakysiu, tiek, kad įspūdžio nepadarė nei spindintys “dangoraižiai”, nei purvinų mašinų grūstys gatvėse, nei keli papildomi turistai klaidžiojantys senamiesčiu.

Įsiminė štai kas - įspūdingi kiekiai ne valstybinės kalbos.

Nebūdamas mokykliškai studentiško amžiaus, apsilankęs didesnėje dalyje Europos šalių, Vilniuje pasijaučiau nejaukiai. Kalba, politika, nacionaliniai santykiai čia yra kaip tas plonas sniegas ant nykščio storumo ledo, kuris taip vilioja žvejus. Žinia, toks ledas pavojingas. Galima įlūžti, o įlūžus… .

 “Vienetinis atvejis”

 Poliklinika. Eilė piktų individų prie gydytojo kabineto. Konfliktas. Reziume (veiksmas vyksta 2 kalbomis):

“Dabar ne Jūsų eilė, aš seniau laukiau”

“Nieko nesuprantu lietuviškai”

“Sakau, man dabar eiti, o…kodėl nesuprantat, Jūs turistė?”

“Ne turistė, aš čia 40 metų gyvenu, rusiškai galima?”

“Ne, negalima, buvo laikas išmokti”

“Nesuprantu sakau, nevaidinkite čia nacionalisto”

“Tuoj aš tau pavaidinsiu čia… į Sibirą mus vežė, dabar net kalbėti nesiteikia”

Balsas iš eilės: “Malo eščio vas vyvezli”

Kiti veikiantys asmenys: “Vsio chorosho, baikit pyktis”

 Ar tikrai “vsio chorosho”?

Ledas traška… .

 

Pagarbiai,

 Sausuolis

Rodyk draugams