BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Varginanti ramybė

Pamenu tą keistą jausmą iš vaikystės, kuomet žinai, kad reikės eiti pas tetą…tetą stomatologę. Sužinai prieš savaitę ar daugiau ir puoli panikuoti. Beveik fiziškai užuodi arseno kvapą ir jauti šaltus įrankius, kurie nemaloniai dunksi į dantis arba gali supykinti paliesdami gomurį.
Įpusėjus laukimui jau būni sudaręs graibymo už ranktūrių strategiją, išbandęs mykimo ir krūpčiojimo veiksmus. Tačiau artėjant lemtingai dienai perdegi - pavargsti bijoti, pavargsti galvoti ir net nauji dirgikliai, tokie kaip „tai prie to paties, teta dar kitą dantį sutvarkys” jau nebeveikia.
Galimos Rusijos agresijos tema Lietuvoje panaši į žymiuosius amerikietiškus kalnelius-pasiekusi piką leidžiasi žemyn, kartais apsuka ratą ir grįžta nauju pagreičiu, dažnai tiesiog rieda ne itin greitai, iš inercijos. Tačiau judesys ir greitai užplūsiančio adrenalino laukimas yra ištisiniai.
Karas. Rusiškos technikos upės Ukrainoje, nesibaigiančios pratybos Lietuvoje, psichopatiniai V.Žirinovskio pareiškimai ir klykiančios žiniasklaidos antraštės atbukino.
Vatnikai ir verktiniai, šauliai ir patriotai, 5-ji kolona su koloradais ir tautinis jaunimas bei dešinysis trolibanas.
Ponas Pu trintų rankas. Trintų, jei tik turėtų laiko domėtis viskuo kas gimsta ir analizuojama jo saugumo bei gynybos struktūrų kabinetuose. Visuomenė pavargo. Mūsų visuomenė pavargo. Ją atbukino graibymas už ranktūrių ir nuolatinis krūpčiojimas nuo karo grąžto garso.

——————————————————————————————- Jeigu pažvelgsite į aukščiau parašytą tekstą-jis visai tiktų įvadui į verksmingą antimilitaristinį rašinėlį, kuriame sofistikuotais tarptautiniais žodžiais būtų atskleistas „primityvus tanatum skatinimas šiuolaikinėje Lietuvos žiniasklaidoje” ir baigiama K.Adenaurio žodžiais „Storaodiškumas yra Dievo dovana”, tačiau „juk ne visus Apvaizda ja apdovanojo!” (pastaroji frazė K.Adenaueriui nepriklauso).
O dabar prašau paklausyti:
Ponas Pu tikrai trina rankas. Jis puikiai žino, kad Vakarų Europa pilna arafatkinių chegevarininkų, depardjuškių, tuminų, kaikarių ir maryčių iš lipenų klano, kuriuos pakreipus reikiama linkme ir srauniais pinigų upeliais, 1968-ųjų Prancūzijos studentų protestai ir Talino Bronzinio abrozdėlio įvykiai atrodytų nekaltai. Labai nekaltai.
Nes…kodėl prancūzai turi kariauti už bepročius lietuvius, kurie nori užgrobti Kaliningradą?
Kodėl jie turi lieti kraują už tuos, kurie tiesioginio pavojaus akivaizdoje kviečia į savo taip ir nesukurtą pilnavertę kariuomenę (teatleidžia man kariškiai, bet tai ne jų, visai ne jų, o politikų ir visų mūsų kaltė*) 3000 šauktinių tuo pačiu metu jau esantiems profesionalams stabdydami uniformų išdavimą, nes…nėra pinigų.
Mūsų valstietiškas gudravimas su „apsuksim ponus aplink pirštą” galiausiai mus ir pražudys. Vis dar ne vėlu susiimti.
Ponas Pu PRIVALO kramtyti lūpas po sekančios ataskaitos. Lietuva turi būti mielas žavus ežiukas minkšta nepasiekiama papilve ir aštriais spygliais.
Privalo.
*Procesas vyksta, tik turim pasitempti. Ponas Pu krizena matydamas mūsų varganus 1,11 proc. nuo BVP gynybai.
Pagarbiai,

Sausuolis

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Varginanti ramybė”

 1.   bomzasxxl rašo:

  anot http://www.globalfirepower.com Estijos aktyvusis rezervas 60,000, kai Lietuvos - 4,260, t.y daugiau nei 12 kartų mažesnis.
  Man atrodo su 3000 šauktinių per metus nėra tas sprendimas kuris duotų efektyvios naudos stiprinant karinį LT pajėgumą, reikėtų didinti prieinamumą savanoriškos karinės tarnybos, taip pat ieškoti kitų mokymo būdų - pvz nuotolinis mokymas naudojant internetą ar pan.

 2.   sausuolis rašo:

  Visi būdai svarstytini ir dalis iš jų-geri. Bėda, finansai. Mes ligotai šykščiai finansuojam savo kariuomenę.

 3.   Dovydas rašo:

  Man visiškai nesuprantama, kodėl nepriima daugiau savanorių. Pernai ir šiemet buvo banga, norinčių tapti savanoriais, norinčių praeiti bazinius kursus. Deja, nėra laisvų etatų, kuopose visos vietos užimtos, baziniai kursai užpildyti metams į priekį.

  Kodėl neišplečia bazinių kursų šimtą kartų? Kodėl negali priimti 10 000 savanorių? Juk savanoriai beveik nekainuoja.

Rašyk komentarą