BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vaikučiai. Kad juos kur… .

Kaip sakoma patarlėje apie gerus norus ir grįstus kelius - norisi vieno, gauni visai ką kitą. Lengvai ironiškas straipsnis apie Facebook’ą* tapo dviejų piktokai nusiteikusių stovyklų “už/prieš vaikus” mūšio vieta.

 Priešprieša keista ir nenatūrali gali pasirodyti tik iš pirmo žvilgsnio.

Laikais, kai už sauskelnių pakuotės kainą gali visą darbo savaitę valgyti pietus kavinėje, o už padorų vežimėlį gali nupirkti gerokai mažiau padorų, bet vis dar puikiai važiuojantį “golfą”, reikia nuspręsti-reikia “pasidaryti” vaiką ar ne?

Kaip Jums leksika ir palyginimai? Teisingai, pietūs “kabake” ir papuvęs automobilis prieš galimybę auginti vaiką - tai ir yra iš esmės visas dabartinio reprodukcinio amžiaus žmonių mąstymo modelis - prekes pirk per “akciją”, vaiką “daryk” (jokiu būdu ne mylėtis, kartais pradėti, bet dažniausiai “daryti” vaiką) kai “turėsi pagrindą po kojomis”. Bjauroka vienok. Tačiau palikime piniginius skaičiavimus šone. Šį kartą ne apie juos.

 “Išdidieji”

 Pamenate anekdotą?

“Aš nenoriu vaikų, jie-vienas vargas,

Kaip nenori?Kas tau senatvėje vandens stiklinę paduos…?

Senatvė, patalas ir mintys:…ot, velnias, gert tai visai nenoriu… .”

 Pati idėja yra tiesiog kultinė tarp karjeros siekiančių, hedonistinės pasaulėžiūros individų, kurie nekenčia “bet kokių, savo laisvės suvaržymų”. Jie-”išdidieji”. Vaikas-vienas tų laisvės apribojimų. Amžiui bėgant (preliminariai-perkopus 30-metį) požiūris radikalėja. Imama beveik nekęsti “visų tų apsiseiliojusių tėvelių”, su jų pasakojimais ir vaikelių gimtadieniais. Išorė, įvaizdis, kompleksas, Ego kaita.

 Galime tik numanyti kokie tikri jausmai pas daugumą minėtų “išdidžiųjų”, tačiau būkite atlaidūs - paniška mintis “man jau 4-ta dešimtis…” galvoje prasisuka daug dažniau negu bandoma vaizduoti. Moteris galbūt slapta ir ašarą nubraukia su keliomis netekėjusiomis draugėmis “šampės’ įkalusios”, vyras nejaukiai pasimuisto, “pasiguosdamas” mintimi “bus dar tų “bobų”…ir išvis kur šiais laikais gerą ir padorią rasi,kad šeimą sukurti…”.

 

“Suvaikėję”

 O kaip su kakučių ekspertais? Mažučių Lukučių, Godelių ir Kipriukų tėveliais, tiesiog užtvindžiusiais forumus su savo “šiandien renkamės pas Jolituką, atsinešame sausainiukų prie kavytės, o tuo tarpu tėveliai pabus su mūsų mažaisiais nenaudėliais”?

Ogi niekaip. Tai - “suvaikėję” (tikslesnio žodžio lietuvių kalboje rasti neįmanoma). Šių individų Ego taip pat ne mažiau traumuotas negu “išdidžiųjų”. Jūs pabandykite miegoti po kelias valandas per parą ir savo akiratį apriboti išmatų konsistencija bei “komerciniais dalykais” (pigiausių “pampersų” paieška). Kas bus? Teisingai, ekskrementai, o ne gyvenimas.

 Ir ką siūlai, paklausite Jūs? Ogi nieko ypatingo, gyvenkime taip, kad naktimis nelaistytume ašaromis pagalvių. Taip, kad senatvėje stiklines vandens mums paduotų daug mylinčių rankų. Net jei tų rankų savininkams už tai būtų brangiai sumokėta (slauga-brangus malonumas) . Gyvenkime taip, kaip jaučiame, kad gyventi norėtume.

P.S. Ir dėl Dievo meilės-nekomentuokite taip piktai.

 

Pagarbiai,

 Sausuolis

*publikuotas dienraštyje Delfi.lt / 2012.01.03 d.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Vaikučiai. Kad juos kur… .”

  1.   kitoks rašo:

    Kaip pasakysite, o, valdove! “žiraf bališoj, jiemų vidnej”.

  2.   jolita999 rašo:

    Na dekui uz sia naudinga info…

    limuzinu nuoma

Rašyk komentarą