BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nacionaliniai Afrikos politiniai ypatumai

1980 m. balandžio 12 dieną pasaulį apskriejo žinia - niekam nežinomas Liberijos armijos viršila Samuel K. Doe organizavo karinį perversmą ir pašalino iš posto Prezidentą William‘ą R. Tolbert‘ą. Ilgai nelaukiant, Prezidentas buvo nušautas o visas Vyriausybės kabinetas-suimtas.
Po dešimties dienų, džiūgaujant miniai, visi ministrai buvo išrengti, sostinės Monrovijos gatvėmis nuvesti iki paplūdimio ir sušaudyti. Kiekvieną iš ministrų pakirto vidutiniškai 50-60 kulkų o pusgirčiai kareiviai kurį laiką smaginosi pašaudydami į lavonus*.
Pats Samuel K. Doe valdžia džiaugėsi bemaž dešimtmetį, šalyje vykstant nuolatiniams konfliktams „visų su visais”, kol galiausiai buvo nuverstas Charles‘o Taylor‘o ir Prince‘o Y.Johnson‘o, kurie nutarė savo polinkių neslėpti ir nufilmavo Samuel K.Doe egzekuciją parodydami ją per vakaro žinias bei išplatindami informaciją pasauliui.
Samuel K. Doe buvo vienas po kito nukirsti rankų ir kojų pirštai, nupjautos ausys, kiek pavedžiota sostinės gatvėmis, galiausiai sukapotas į gabalus, iškeptas ir suvalgytas.
Charles Taylor‘as ir Prince Y.Johnson‘as abipuse draugyste ilgai nesidžiaugė ir pastarasis buvo priverstas bėgti iš šalies, kurioje vyko nenutrūkstamas pilietinis karas.
Ponas Ch.Taylor, kurį laiką tapo formaliu Liberijos lyderiu ir pagarsėjo nėščiųjų kasimu į smėlį bei savo kareivių valgymu.
Stiprėjant nepasitenkinimui ir Ch.Taylor‘ui teko spruko iš šalies, kurį laiką slapstytis Nigerijoje. Galiausiai buvęs lyderis buvo suimtas ir tarptautinio Teismo (teismas truko 10 metų) pripažintas kaltu bei nuteistas 50 metų laisvės atėmimo bausme. Šiuo metu bausmę atlieka viename Didžiosios Britanijos kalėjimų.
Prince Y.Johnson grįžo į Liberiją, kaip doras krikščionis, kur tęsė pakankamai sėkmingą politinę karjerą. Pasirodžius filmuotai medžiagai, kurioje jis gerdamas Budweiser juokauja su savo asistentu ir stebi Samuel K. Doe pjaunamą ausį, jo karjera kiek susvyravo, bet…P.Y.Johnson‘as sugebėjo susitaikyti su S.K.Doe šeima ir viskas nurimo.
Šiuo metu Liberija gyvena santykinai ramiai ir taikiai.
*Nuotraukoje dešinėje- Užsienio reikalų ministras Cecil Denis prieš egzekuciją.
Kas kiek galite, kas kiek norite:
PayPal.Me/Sausuolis
Remiate Sausuolį-remiate Lietuvos gynybos stiprinimą!

Pagarbiai,

Sausuolis

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą