BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvos gynyba internete

Vienas mano draugas iš Panevėžio vis klausia: „Sausuoli, kada tu parašysi apie Rusiją? Na, kad blokuoja, negeria pieno, sūrio nevalgo, o savo dokumentų nuotraukas keičia varškės atvaizdais”?
Iš tiesų, tai tas tipas nėra mano draugas, bet straipsnis ne apie tai.
Apie Rusiją aš kartais parašau. Kaip be jos, be tos kompleksuotos didelės meškos, kuri, norėdama pasirodyti dar didesnė mindo savo pačios letenas ir svajodama maitintis saldžiu medumi, sukuria tik piktų bičių spiečius aplinkui.
Nereikia letenų kišti prie svetimo gero, avilių svetimų vartyti, tuomet ir snukis liks sveikas.
Gerai, šalin animacines alegorijas , prie esmės.
Kartais tenka išgirsti, neva lygiuojantis į progresyviausias tautas ir visuomenes, mums reikėtų perimti tokias pat progresyvias ir galingas gynybos strategijas beigi technologijas. Tokie „analitikai” aiškina, kad „būdami realistais” neįstengsime pasivyti savo kaimynių-NATO senbūvių naikintuvų, tankų ar artilerijos skaičiumi, bet galime būti „tokie kaip Šveicarija, kur kiekvienas pasiruošęs ginti savo šalį”.
Mano paviršutinišku įsitikinimu-nebūsime tokie.Niekada. Negaminsime laikrodžių, nesuskirstysime savo šalies kantonais ir kariuomenės tokios neturėsime. Banaliai-dėl pinigų kiekio, jei smulkiau - dėl mentaliteto, politinių, ekonominių, socialinių, gamtinių, geografinių ir daugybės kitų veiksnių.
Tačiau egzistuoja viena gynybos sritis, kurioje Lietuva gali būti Šveicarija. Arba stipresnė už ją.
Informacinio karo frontas. Čia mes turime daug puikiai parengtų, nors prastai motyvuotų karių. Turime didžiulę interneto skvarbą ir vieną didžiausių jo greičių pasaulyje. Turime laisvai rusiškai šnekančių ir rašančių žmonių, kurie mielai būtų (taptų) Lietuvos internetiniais kariais su savo „taikos meto budinčiomis pajėgomis” ir taktiniais kariniais padaliniais internete, krizei prasidėjus.
O reikia nedaug. Šią idėją šiek tiek patiražuoti, sukurti bendras instrukcijas, nuorodas, aptarti veikimo būdus.
Draugų turime net priešų stovykloje, reikia tuo pasinaudoti.
Kuomet prieš keletą mėnesių, viename forume gavau štai tokią žinutę:
Причина бана:
Нарушение пункта 2.11 — целенаправленная информационная война на Форуме сопредельного государства.
Бан истекает:
Бессрочно
Į mane kreipėsi net keli to forumo dalyviai rusai su prašymu grįžti bei konkrečia pagalba kaip tai padaryti.
Išlaidos tokių gynybos pajėgų išlaikymui būtų niekinės, o nauda akivaizdi: patriotizmo skatinimas (su tokiais šalutiniais reiškiniais kaip mažėjanti emigracija ir didėjantis gimstamumas), didėjantys turizmo srautai (siūloma kariauti motyvuota panegirika, bet ne karingu nacionalizmu) ir netgi (!) augantys investiciniai srautai iš tos pačios Rusijos. Nekalbu jau apie išorinį šalies įvaizdį, Lietuvos, kaip drąsios šalies (pagaliau?) pozicionavimą.
Taigi, jaunimas ir senimas, baikit žaisti kvailus online žaidimus, paskaitykit politologijos pradžiamokslį, bent jau Šapokos istoriją ir pažiūrėję filmą „Vienui vieni” junkitės prie delfio ar kito portalo. Jei kalbate rusiškai, atsidarę translit.ru, nerkite į rusiškų tinklapių platybes.
Už Jūsų ir mūsų laisvę!

Pagarbiai,
Sausuolis

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Lietuvos gynyba internete”

  1.   grybas rašo:

    Atleisk, bet ginti Lietuva noretusi protingai, o ne tokiame rusofobijos fone, kuri sudaro musu media. Kiek kartu stengiausi “paprotinti” kaimynus, siuliau pazvelgi objektyviai, bet viskas nueidavo perniek po eilinio politikelio ar zurnaliugos pasisakymo. Ir tokiu idiotu pilna is abeju pusiu. Tad geriau sneketis su adekvaciais zmonemis, o ne tais idiotais.

  2.   sausuolis rašo:

    Gynybai nereikia specialių sąlygų, gerbiamasis. Sąlygos lemia gynybos efektyvumą, bet ne patį gynybos reikalingumo faktą.

Rašyk komentarą