BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

DIENA, KAI JIE ATEIS II dalis

Veiksmai Vilniaus kryptimi:

- išnaudojant pirmos paros netikėtumo efektą, judant keliais apsupama Lietuvos sostinė, įsitvirtinama ties pagrindinių kelių sankryžomis. „Vilniaus katile” atsidurs Jungtinis štabas, Sausumos pajėgų štabas, KASP štabas, štabo batalionas, karo akademija, dalis Vilniaus KASP rinktinės su štabu ir t.t. Priešui pavyks pasiekti rytinius Vilniaus pakraščius be mūšio. Artėjant prie miesto artilerija atidengs ugnį į karo akademijos bei štabo bataliono teritorijas tokiu būdu neleisdami susitelkti kovingiausiems Vilniaus įgulos daliniams. Tikėtina, kad artilerija ar kitos žemė-žemė, oras- žemė sistemos bus panaudotos ir prieš mieste išsidėsčiusius štabus (gali būti išlygų siekiant išsaugoti vakariečių gyvybes). Atskira specialioji, žaibiška, sraigtasparnių desanto pagalba vykdoma operacija bus nukreipta prieš specialiųjų pajėgų bazę, esančią į šiaurę nuo Vilniaus. Lygiagrečiai priešas vykdys politinio- psichologinio klaidinimo kampaniją, kai apsišaukėliška Lietuvos „vyriausybė”, sudaryta iš promaskvietiškų politikų, duos nurodymus nutraukti ugnį bei kvies Rusijos Federacijos dalinius apginti liaudį nuo fašistinių smogikų savivalės. Priešas intensyviai naudos elektroninės kovos- ryšio trukdymo priemones, ženkliai apsunkindamas štabų bendravimą su už „katilo” ribų esančiais daliniais.
REZIUMĖ: po pirmos paros bus prarasta didžioji dalis kariuomenės vadovavimo užtikrinimui reikalingos štabo bataliono technikos. Taip pat bus sunaikinta ženkli dalis spec. pajėgų technikos. Unikalias kompetencijas turintys karo akademijos kariūnai bei štabo bataliono kariai bus priversti kautis kaip eiliniai pėstininkai. Su didele tikimybe jau pirmą parą kautis teks ir daliai štabų karininkų. Vilniaus gynyboje dalyvaujantys daliniai, padaliniai turės minimalų prieštankinių ginklų bei minosvaidžių ir šaudmenų jiems kiekį. Vilniuje dėl prasidėjusių kovos veiksmų nebus vykdoma mobilizacija arba ji vyks labai epizodiškai ir ne koordinuotai, tokiam renginiui reikalinga informacijos sklaida bei organizuotumas nebus užtikrinti.

Veiksmai Marijampolė- Suwalki ir Alytus- Augustow kelių kryptimi:

- priešas panaudos labai ženklias pajėgas (minimum pora batalionų kovinių grupių, o galimai ir ženkliai daugiau) tam, kad ties Lietuvos Respublikos siena atkirstų pagrindinius kelius į Lenkiją, sudarytų koridorių tarp Kaliningrado srities ir Baltarusijos. Ties minėtais keliais nedelsiant bus įrengiami minų laukai, fortifikaciniai įtvirtinimai, artilerijos bei priešlėktuvinių dalinių pozicijos ir pan. Rusų daliniai labai rimtai pasirengs lenkų bandymams prasiveržti į Lietuvos teritoriją. Pirmą parą lenkų veiksmai bus žvalgybinio, menkai koordinuoto pobūdžio.
REZIUMĖ: jau pirmą parą Lietuvos kariuomenė bus atkirsta nuo susisiekimo su pagrindiniais NATO sąjungininkais žeme. Šaudmenų atsargų papildymas kariuomenės mastu žeme ir oru taps neįmanomas.

Veiksmai Kauno bei Panevėžio kryptimis:

- pirmą parą veiksmai šiomis kryptimis nebus intensyvūs, pagrinde apsiribos oro antskrydžiais prieš didelės svarbos taikinius bei žvalgybinių diversinių grupių išpuoliais. Oro antskrydžių taikinyje- Ruklos įgula (maksimaliai naudojant precizinius aviacijos šaudmenis, siekiant išvengti vakariečių žūčių) bei kitų batalionų teritorijos Kaune, Tauragėje, Alytuje, Panevėžyje, oro erdvės stebėjimo radiolokaciniai postai.
REZIUMĖ: dalis toliau nuo Lietuvos sienų išsidėsčiusių batalionų išsaugos savo pajėgumus, tačiau veiks beveik nekoordinuojami Jungtinio bei Sausumos pajėgų štabų. Išlikusių batalionų valdymą, galimai, perims „Geležinio vilko” brigados štabas. Mobilizacija neužimtoje Lietuvos teritorijoje bus apsunkinta, kadangi mobilizuotų karių aprūpinimui reikalingi sandėliai Linkaičiuose bei Vilniuje bus nepasiekiami arba sunaikinti. Naujai formuojamų dalinių/padalinių vadovavimui reikalingi III-IV kursų kariūnai dalyvaus Vilniaus gynyboje kaip eiliniai pėstininkai. Pagrindinės prieštankinių ginklų, artilerijos pabūklų, minosvaidžių šaudmenų, prieštankinių minų atsargos Linkaičiuose bus užgrobtos arba sunaikintos.

IR TAI TIK PIRMA PARA….

Autoriaus Pastabos:
1. Pateiktas vienas iš blogiausių scenarijų (konvencinė ataka iš Baltarusijos bei Rusijos). Jungtinis štabas privalo dirbti su platesniu scenarijų spektru (konvencinė/nekonvencinė ataka, tik Rusija, tik Baltarusija, Rusija + Baltarusija ir pan.). Blogiausias scenarijus padeda išryškinti silpnasias kariuomenės vietas. Jei pasiruošime šiam scenarijui, tai kiti priešo veiksmų variantai bus „walk in the park”.

2. Scenarijus paviršutiniškas. Aš, sakykim, nesu tikras ar pirmą dieną be mūšio jie nepaims Jurbarko ruošdamiesi judėti link Kauno iš kelių pusių ir pan.

3. Atsakant į klausimą dėl nepastebėto pajėgų koncentravimo - Rusija jau dabar naudoja netikėtus didelio mąsto mokymus tam, kad išbandytų savo pasirengimą bei atbukintų kaimyninių valstybių budrumą. Mano aprašytas scenarijus lengvai galėtų būti realizuotas mokymų „Zapad 20XX” metu. Rusijai pilnai ir su kaupu užtektų dalinių sutelktų prisidengiant šiais mokymais. Kaip rodo patirtis, vykstant tokioms pratyboms Lietuvos kariuomenė pastebimai nereaguodavo su vienintele išimtimi 2014 metų gruodžio mėn.

4. Baltarusijos įtraukimas ne lengvas, bet įmanomas. Tų pačių mokymų „Zapad 20XX” metu Rusijos GRU arba FSB Alfa kuopa galėtų blokuoti Lukašenką nuošalioje pirtelėje (taip kaip savo laiku buvo blokuotas Gorbačiovas). Fraeris (Lukašenka) būtų pastatytas prieš faktą, kad pacanai (Putinas ir Šoigu) pasitarė ir nusprendė, kad Baltarusija privalo atverti koridorių Rusijos daliniams. Papildomai Baltarusijai būtų taikomas ekonominis, energetinis, finansinis ir pan. spaudimas.

5. Kas liečia NATO- jau pirmą dieną rusai ištrauktų branduolinio šantažo kortą. Prasidėtų atviras ir labai demonstratyvus Rusijos branduolinės galios demonstravimas. Galimai, net į Lietuvos teritoriją būtų atgabenti ir plačiai išreklamuoti keli užtaisai. Savo ruožtų lenkai neatakuotų Kaliningrado srities, o tik bandytų prasiveržti link Alytaus bei Marijampolės. Kadangi jų ataka bataliono ar brigados dydžio vienetu vyktų ne pirmą parą, tai rusai ją lengvai atremtų. Vėliau lenkai pareikštų, kad norint įveikti rusų gynybą jiems reikalingas sąjungininkų strateginės aviacijos palaikymas ir pan. Kaliningrado sritis nebūtų atakuojama, nes to nenumato penktas Vašingtono sutarties straipsnis*.

*will assist the Party or Parties so attacked by taking forthwith, individually and in concert with the other Parties, such action as it deems necessary, including the use of armed force, to restore and maintain the security of the North Atlantic area.

Niekas nerizikuos gauti branduoliniu vėzdu veržiantis į Rusijos teritoriją. To nesvarsto Ukraina, nesvarstys ir mūsų sąjungininkai.
Žodžiu, kaip bebūtų liūdna, bet yra didelė tikimybė, kad branduolinis šantažas uždarys Lietuvos vadavimo klausimą.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (8) | “DIENA, KAI JIE ATEIS II dalis”

 1.   Cvinglis rašo:

  Visai rimtai parašyta.

 2.   DDR rašo:

  Aišku kam gintis, iš karto gal geriau pasiduodam…

 3.   raras rašo:

  viskas rimtai parašyta ir gal netgi teisingai, bet.. paimti miestą/šaį yra viena, o išlaikyti ją savo kontrolėje yra n kartų didesnis ir svarbesnis darbas. Pasidėtų ilgas ir besitęsiantis partizaninis aras + su didelio mąsto pilietinio nepaklusnumo apraiškomis. Lietuva nėra LAtvija su savo ~30% rusų populiacija, joje yra ape 85% lietuvių, pabandykit įsivaizduoti išlaikyti tokią šalį okupuotą ilgu periodu su kur kas didesnėmis pasekmėmis negu jų veiksmais Ukrainoje. absoliučiai neapsimoka visomis prasmėmis kuomet jie su šiaurės kazakstanu susitvarkyti nesugeba.

 4.   DNR raso rašo:

  Ka praskydote, mes nepralaimime nenugaleti. Imkite ir apsiverkime, o gal vieningai suimkime save i rankas ir pasipriesinkime https://www.youtube.com/watch?v=4Prc1UfuokY

 5.   Hibridinis rašo:

  Scenarijus konvenciniam karui mažai tikėtinas, bet turėtų būti analizuojamas.
  Hibridinio karo atveju l.žalinga būtų operacija kai divers. grupė prasiskverbia nuo BY sienos 26km mišku bei paima įkaitais Turniškes. Būtų paraližuotas LT gynybinių mobilizacinių sprendimų priėmimas.
  1941m panašiai darė vokiečiai http://rytufrontas.net/?page_id=1517
  Sienos apsaugos įrangos konkursas VRM beje sustabdytas kai išaiškėjo kad gamintojas Rusijoje turi tech galimybes išjungti daviklius berods.

 6.   Hibridinis rašo:

  Verta pastudijuoti Vilniaus gynybą 1939m.
  http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,wilno-w-tragicznym-wrzesniu-1939-roku,358
  Luftwaffe subombardavo strateginius objektus ir ginklų sandėlius Vilniuje.

 7.   relium/ rašo:

  kai rašote apie rusijos “netikėtus karinius mokymus”, pasidomėkite kiek tai realu. Nes skamba labai diletantiškai. Jie “netikėti” būna tik vidaus rinkai ir kvailiems žurnalistams. Realybėje, bet kurie mokymai, o ypač masyvus , dalyvaujant, brigadoms, ruošiamasi prieš pusmeti. Todėl, jie mes turime žvalgybą, o tikrai turime NATO žvalgyba, visi “netikėti mokymai” yra tik PR’nis triukas.

 8.   Edmas rašo:

  Ar aš blogai ieškau, bet trečios dalies nerandu.

Rašyk komentarą