BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 2018-09-06

“Darbininkų ir valstiečių“ šalis (Tambovo sukilimas)

2018-09-06

Po 1917 m. perversmo valdžiai Rusijoje perėjus į bolševikų rankas jaunajai Tarybų valstybei teko atlaikyti sunkius išbandymus-vienas jų, sugalvoti kaip efektyviau badu išmarinti, nukankinti ir represuoti nemažą savo gyventojų dalį, kuri nepanoro taikstytis su gyvenimo realybe „Darbininkų ir valstiečių” šalyje.
Visi girdėję apie pilietinį karą, kur „raudonieji” ir „baltieji” aršiai skerdė vienas kitą, bet kiek mažiau žinomas faktas- Tambovo gubernijos valstiečių sukilimas.
Neapsikentę drakoniškų duonos ir kito maisto surinkimo normų valstiečiai sukilo-pradžioje tiesiog išvarinėję specialius maisto surinkimo būrius, vėliau jie perėjo į ginkluotą kovą.
„Humaniškiausia pasaulio valstybė” reikalo ėmėsi iš peties-buvo sutelkta iki 50 000 Raudonosios armijos karių su artilerija, aviacija, šarvuota technika ir kita ginkluote. Problemai spręsti, Rusijos valdžia nutarė bene pirmą kartą pasaulio istorijoje panaudoti cheminį ginklą prieš savus piliečius.
Ką byloja oficialūs dokumentai (ištraukos, vertimas-Sausuolio):
1921,06,11 d. įsakymas Nr.171 (Rusijos centrinis vykdomasis komitetas-aukščiausiasis tuometinės Rusijos valdžios organas, toliau tekste - RCVK)
„1.Piliečius, atsisakiusius pasakyti savo vardą šaudyti vietoje;
1. Kaimo name radus slepiamą ginklą, dirbantį vyriausią šeimos asmenį sušaudyti vietoje;
2. Šeimos, slepiančios banditų šeimos narius ar jų turtą ištremiamos iš gubernijos, dirbantis vyriausias šeimos narys sušaudomas vietoje…”
1921,06,12 d. įsakymas Nr.0116 (M.N.Tuchačevskis - Tambovo gubernijos kariuomenės dalinių vadas)
„Neatidėliotinam miškų išvalymui, įsakau:
1. Miškus, kuriuose slepiasi banditai, valyti nuodingosiomis dujomis, tiksliai paskaičiuojant, kad dujų debesis pasklistų po visą mišką, naikindamas viską kas jame slepiasi…”.
1921,07,23 d. įsakymas Nr.116 (RCVK)
„Kaip parodė pirmojo kovinio panaudojimo patirtis, greitam išvalymui nuo banditų siūloma taikyti tokią praktiką:
Apsupti kaimišką vietovę, įkaitais paimti 60-100 labiausiai žinomų asmenų iš valstiečių tarpo, visiems sukviestiems gyventojams perskaityti įsakymą ir duoti dvi valandas atiduoti visus banditų ginklus bei juos pačius. Po dviejų valandų, neįvykdžius reikalavimo, visų gyventojų akivaizdoje įkaitus sušaudyti.
Tuomet imti naujus įkaitus iš gyventojų tarpo ir duoti naują dviejų valandų laikotarpį. Situacijai kartojantis, priemonę tęsti…
Asmenys davę reikalaujamus parodymus paskirstomi po atskirus būrius miškų šukavimui…”.
Nors būta jaunoje bolševikų valstybėje ir gailestingumo apraiškų-po kurio laiko buvo išleistas potvarkis draudžiantis imti įkaitais nėščias bei žindančias moteris su kūdikiais, mažamečiais vaikais ir juos šaudyti.
Taip kūrėsi Tarybų Rusija.
Kas kiek galite, kas kiek norite:
PayPal.Me/Sausuolis
Remiate Sausuolį-remiate Lietuvos gynybos stiprinimą!
Pagarbiai,
Sausuolis

Rodyk draugams