BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 2018-08-03

„Neįvertinti, nuvertinti priešą – pražūtinga.“

2018-08-03

Nesenai lietuviškus internetus (ir ne tik juos) apskriejo džiugi žinia-dėl finansinių ir/arba techninių priežasčių rusai, savo ateities pasididžiavimui, tankui T-14 „Armata” nemato perspektyvų. Bent artimiausiu laikotarpiu. Bent kol pagerės finansinė padėtis ir/arba bus pašalinti tam tikri konstrukciniai ir techniniai tanko defektai.
Tai tarsi suteikė naują kvėpavimą niekuo nepamatuotai euforijai, kuri greitai pasklido tuose pačiuose „internetuose” - „galės jie ir toliau naudoti savo supuvusius T-72 ir kitus, kurie genda, dega, sprogsta..”. Labiau praprusę antrino, kad „automatinis sviedinių padavimo mechanizmas pas T-72 nekartą jau bandė patį užtaisytoją sugrūsti į tanko vamzdį, įsivaizduojate?:)”.
Tarsi to būtų maža, žinios paskelbimas sutapo su informacija, kad amerikiečių įmonė „Raytheon-Lockheed Martin JV” pasirašė sutartį su Pentagonu dėl vidutinio nuotolio prieštankinių raketų sistemų „Javelin” gamybos ir dalis ginkluotės bus skirta būtent Lietuvai.
Rimtais veidais, klaviatūros ir sofos gynybos ekspertai (kad nekiltų nereikalingos asociacijos, nei vienas mano gerbiamas gynybos ekspertas nepasakė, kad „Armatos” nebuvimas sąlygos neišvengiamą Rusijos pralaimėjimą ateities konflikte, kad ir kur jis bevyktų) puolė ginčytis, kuriai būtent technikai naikinti gali būti skirti mūsų „Javelin” sistemos ir nutarė, kad išskirtinai tik tankams ir tai ne visiems.
Prieš „ekspertų” akis jau stovėjo rūkstančios kolonos su T-72-ais ar T-80-ais, galbūt-pro Aušros vartus vedamų belaisvių virtinės ir trofėjinės technikos paroda prie Lietuvos Respublikos Seimo.
Galima, žinoma, apsieiti ir be šaržų, bet…kitaip neišeina. Rusijos armija keičiasi, galimai nemažėjančius vagysčių ir grobstymų mastus papildo modernizuota technika tiekiama į dalinius. Gebėjimas per trumpą laiką mobilizuoti didelius kiekius karių ir technikos kelia galvos skausmą visiems NATO analitikams.
„Neįvertinti, nuvertinti priešą - pražūtinga.” Klasikinis posakis, kuris, deja, labai dažnai pastebimas viešojoje erdvėje. Galima sakyti, kad sprendimų priemėjai, kariuomenės ekspertai ir analitikai mąsto visai kitomis kategorijomis, bet bendras fonas, informacinis triukšmas ir aplinka gali būti labai paveikūs. Ypatingai politikams, tiems biurokratinio aparato valdovams, kurie svarsto ir tvirtina biudžetą, tame tarpe ir KAM asignavimus.
Kam Lietuvai tankai, jeigu jie „dega kaip dėžės”, kam apskritai reikalingas finansavimo didinimas gynybai, jeigu Lietuva turi stebuklingus, neatremiamus tankų naikintojus-„Javelin” sistemas.
Naujos gražios uniformos, Javelin ant žemės, dar „kažkokios ten patrankos” , NATO aviacija danguje ir galingi laivai su draugiškais vizitais Klaipėdos uoste bei prie viso to-gangrenuojanti ir „surūdijusi” Rusijos kariuomenė, kuri „net su čečėnais susitvarkyti kaip reikiant nesugebėjo”.
Mes saugūs!
„Neįvertinti, nuvertinti priešą - pražūtinga.” Tankų kolona (iliustracija - foto), tapusi rusiško ekspansionizmo simboliu, ne vienintelis ir kartais net ne pagrindinis karo veiksmų elementas. Dideli kiekiai bepiločių orlaivių, kurių žvalgybines galimybes ir artilerijos ugnies koregavimo tikslumą nuolat patiria ukrainiečiai Donbase. Elektroninės kovos daliniai, kuriuos įdėmiai stebi NATO ekspertai, vertinantys juos kaip „rimtus pajėgumus”, sparnuotosios raketos, vis dažniau naudojamos įvairių platformų pagrindu. Aviacija ir pilotai, kurių dauguma jau praėję realius kovos veiksmus Sirijoje. Prieš visus išvardintus elementus Lietuvos ginkluotosios pajėgos neturi priešpastatyti nieko arba beveik nieko. O turėtų turėti. Todėl reikia dirbti ir baigti skleisti žalingą žinią apie „nevykėlius RF karinių pajėgų uniformomis”.
Vardant tos!
Kas kiek galite, kas kiek norite:
PayPal.Me/Sausuolis
Remiate Sausuolį-remiate Lietuvos gynybos stiprinimą!
Pagarbiai,
Sausuolis

Rodyk draugams