BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugpjūtis, 2014

Smėlio laikrodis

2014-08-28

Mes žiūrime į smėlio laikrodį, kurio smiltys atrodė nesibaigiančios. Beveik nesibaigiančios, nes kaip smėlio kiekį riboja laikrodžio tūris, taip mūsų egzistenciją riboja fizinio kūno trapumas, Dievo arba gamtos duotas egzistencijos laikas.
Savo smėlio laikrodį galime apversti ar net paguldyti ant šono. (Pri)stabdyti laiko tekėjimą sveiku gyvenimo būdu, sudėtingomis operacijomis, didesniais ar mažesniais pinigais. Kalbant dvasingiau-penu sielai, šeimos ir vaikų meile, ištikimu partneriu ar nuoširdžia draugyste.
Suprantama, smėlio laikrodis gali nukristi ir sudužti, jo smiltys pramaišiui su aštriomis šukėmis pažirti….sudėti laikrodžio jau nepavyks. Jo vieta šiukšlyne, kelionėje į nebūtį.
Apie savo gyvenimo laikrodį taip negalvojame. Visad segamės saugos diržus automobilyje, kartais perkame draudimą „dėl viso pikto”, net nuodydami save, šiukštu, negeriame bet ko - renkamės iš „tyro šaltinio ir geriausios kokybės grūdų” produktų. Mes nenorime prieš laiką sudužti ir atsidurti šiukšlyne, nebūtyje iš kurios sugrįžti nebeįmanoma.
…Ryškiai geltonų saulėgražų laukas ir akį rėžiančiai žydras dangus. Degintos gumos, dyzelino, aštrokas parako ir dar, kažkoks salstelėjes, degintos jautienos kvapas.
Supratot, ne jautienos tai kvapas.
Tai kvapas sudaužyto gyvenimo laikrodžio. Sudaužyto tyčia, asmenų, kurie tikriausiai niekada nėra matę tikro smėlio laikrodžio ir jau tikrai nėra susimąstę apie gyvenimo tėkmės bei smilčių analogijas.
Aš nenoriu matyti tų asmenų čia, Lietuvoje, tačiau jeigu jie pasirodys noriu,kad jie būtų tikri-smiltys jų gyvenimo laikrodžiuose išseks labai greitai.
Pagarbiai,

Sausuolis

Rodyk draugams

2014-08-01

Rodyk draugams