BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 2014-04-22

A(p)tsipūtę sofos kariūnai

2014-04-22

Kaip ir viskas jau pasakyta, šautuvai sutepti, pabūklai užtaisyti.

Rusija elgiasi taip..kaip elgiasi, aplinkiniai apakę trinasi akis ir negali tuo patikėti. Negali „atakti”, kaip pasakė vienas politikos grandas.
Nepaisant nieko, arogantiškai aiškinama, jog ukrainiečiai nesugeba apsiginti, kad jiems reikia pradėti elgtis „kaip vyrams vieną kartą”-internetas pilnas sofkutės karių komentarų.

Leiskite užduoti keletą klausimų ir su jais pateikti keletą palyginimų su „nevyriškai besielgiančia Ukraina”:

1. Ar Jūs pervedėte savo 2 proc. nuo GPM paramą Lietuvos kariuomenei? Nespėjote? Tai galima padaryti nuo 2005 metų. Tikriausiai neturėjote laiko.

Ne, ukrainiečiai to daryti įstatymiškai negali-jų bobutės, kartu su verslininkų nusamdyta technika kasa prieštankinius griovius pasienyje, o keletas desantininkų batalionų jau aprūpinti 4-os klasės neperšaunamomis liemenėmis, kurias nupirko…gyventojai.

2. Norėtumėte kitaip materialiai prisidėti prie mūsų kariuomenės gerbūvio? Yra galimybė - jaunimo projektas www.remiukariuomenę.lt . Pirk lipduką-paremk kariuomenę. Jam suaukota įspūdinga 1530,00 lt suma. Tikriausiai neturėjote laiko pasidomėti.

Ukrainiečiai neperka lipdukų, jiems paprasčiau nusiųsti sms specialiu numeriu. Taip jie surinko jau 8 milijonus JAV dolerių ir ši suma auga sulig kiekviena minute.

3. Esate kupinas jėgų ir norėtumėt išmokti praktinių dalykų ginant savo šalį, tik matyt vėlgi „neturėjote laiko”?

Per dešimtmetį Lietuvos savanorių skaičius sumažėjo daugiau negu du kartus. Lietuvos sostinėje, didžiausiame mieste, šaulių sąjungos narių skaičius išaugs nuo 150 iki…200 narių. Įspūdinga.

Ukrainos vyrai ir moterys iki šiol stumdosi eilėse prie karinių komisariatų norėdami tarnauti savo šaliai-jų per daug. Daugiau negu kariuomenė gali ekipuoti ir apginkluoti. Kol kas (žr. Punktus 1 ir 2).

4. Jeigu žinote,kad didelė tikimybė jog jus užpuls ką darote? Teisingai, didinate gynybos biudžetą…2020 metais.

Ukraina jį ženkliai didina jau sekančiais.

5. Nusprendžiate, kad Jūsų šalies kariuomenei labiausiai reikia prieštankinės ir priešlėktuvinės ginkluotės. Ką darote? Jūsų politikai perka radarus, laivus ir mokomuosius lėktuvus.

Ką darote Jūs? Gūžtelėjęs pečiais toliau einate šaipytis iš “nevyriškų” ukrainiečių interneto komentaruose?

Pagarbiai,

Sausuolis

Rodyk draugams