BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Balandis, 2014

A(p)tsipūtę sofos kariūnai

2014-04-22

Kaip ir viskas jau pasakyta, šautuvai sutepti, pabūklai užtaisyti.

Rusija elgiasi taip..kaip elgiasi, aplinkiniai apakę trinasi akis ir negali tuo patikėti. Negali „atakti”, kaip pasakė vienas politikos grandas.
Nepaisant nieko, arogantiškai aiškinama, jog ukrainiečiai nesugeba apsiginti, kad jiems reikia pradėti elgtis „kaip vyrams vieną kartą”-internetas pilnas sofkutės karių komentarų.

Leiskite užduoti keletą klausimų ir su jais pateikti keletą palyginimų su „nevyriškai besielgiančia Ukraina”:

1. Ar Jūs pervedėte savo 2 proc. nuo GPM paramą Lietuvos kariuomenei? Nespėjote? Tai galima padaryti nuo 2005 metų. Tikriausiai neturėjote laiko.

Ne, ukrainiečiai to daryti įstatymiškai negali-jų bobutės, kartu su verslininkų nusamdyta technika kasa prieštankinius griovius pasienyje, o keletas desantininkų batalionų jau aprūpinti 4-os klasės neperšaunamomis liemenėmis, kurias nupirko…gyventojai.

2. Norėtumėte kitaip materialiai prisidėti prie mūsų kariuomenės gerbūvio? Yra galimybė - jaunimo projektas www.remiukariuomenę.lt . Pirk lipduką-paremk kariuomenę. Jam suaukota įspūdinga 1530,00 lt suma. Tikriausiai neturėjote laiko pasidomėti.

Ukrainiečiai neperka lipdukų, jiems paprasčiau nusiųsti sms specialiu numeriu. Taip jie surinko jau 8 milijonus JAV dolerių ir ši suma auga sulig kiekviena minute.

3. Esate kupinas jėgų ir norėtumėt išmokti praktinių dalykų ginant savo šalį, tik matyt vėlgi „neturėjote laiko”?

Per dešimtmetį Lietuvos savanorių skaičius sumažėjo daugiau negu du kartus. Lietuvos sostinėje, didžiausiame mieste, šaulių sąjungos narių skaičius išaugs nuo 150 iki…200 narių. Įspūdinga.

Ukrainos vyrai ir moterys iki šiol stumdosi eilėse prie karinių komisariatų norėdami tarnauti savo šaliai-jų per daug. Daugiau negu kariuomenė gali ekipuoti ir apginkluoti. Kol kas (žr. Punktus 1 ir 2).

4. Jeigu žinote,kad didelė tikimybė jog jus užpuls ką darote? Teisingai, didinate gynybos biudžetą…2020 metais.

Ukraina jį ženkliai didina jau sekančiais.

5. Nusprendžiate, kad Jūsų šalies kariuomenei labiausiai reikia prieštankinės ir priešlėktuvinės ginkluotės. Ką darote? Jūsų politikai perka radarus, laivus ir mokomuosius lėktuvus.

Ką darote Jūs? Gūžtelėjęs pečiais toliau einate šaipytis iš “nevyriškų” ukrainiečių interneto komentaruose?

Pagarbiai,

Sausuolis

Rodyk draugams

Žmonės pabuskite!

2014-04-01

Nepaisant patikinimų, nuskambėjusių iš pačios Prezidentės lupų, kad Lietuva gynybai 2 proc. nuo BVP skirs tik 2020 metais bei pasirašyto analogiško šalies politinių partijų susitarimo, mums pavyko sužinoti, kad egzistuoja slaptas susitarimo priedas pavadintas „Protokolu Nr.401″.
Deklaruodami rūpestį labiausiai nuskriaustais visuomenės nariais, politikieriai spjovė tautai į veidą.
Protokole Nr.401 numatyta, kad per artimiausius 9 mėnesius Lietuva taps labiausiai ginkluota regiono šalimi.
Numatomas maždaug 40-ies naikintuvų pirkimas, iš Prancūzijos, kuri įsipareigojo dėl to Rusijai parduoti tik vieną „Mistral” tipo laivą bei pavadinti jį „Visaginas”. Taip, mūsų gudrūs valdantieji nori įkasti didžiąjai kaimynei atvirai iš jos pasityčiodami.
Rukloje, buvusioje sovietų karo bazėje, įsikurs vokiškų tankų Leopard batalionas. Pagreitinta tvarka vykdomi remonto darbai, statomi angarai, žemės darbams priverstinai įdarbinti pabėgėlių centre gyvenantys užsieniečiai.
Kauno Aleksoto aerodromo perdavimas miesto savivaldybei atšaukiamas. Po 3 sraigtasparnių pirkimo širma ten ruošiamasi įkurdinti kovinių sraigtasparnių „Apache” J.Kairio vardo 2-ją eskadrilę (pirmoji eskadrilė bazuosis Kuršių Nerijoje, iškirtus papildomus 7 hektarus pušaičių).
Beje, numatoma, kad visos lėšos sraigtasparnių pirkimui bus paimtos iš ES 2035-47 metų paramos kaimo plėtros programos, taip visiškai sustabdant Šilavoto senelių pensionato renovacijos ir Rumšiškių etnografinių sodybų gandrų lizdų monitoringo programas.
Neoficialiuose pokalbiuose teigiama „ai, nu vis tiek iš ES neišmes”.
Protokolas Nr.401 detalizuoja ir prieštankinių griovių rausimą Baltarusijos pasienyje (prisidengiant šernų maro pandemijos stabdymu), šauktinių kariuomenės gražinimą (šaukiamųjų amžius pratęsiamas iki pensijinio amžiaus ribos). Protokolo projekte buvo numatytas ir moterų privalomas šaukimas į kariuomenę (išskyrus motinas,pagimdžiusias ir išauginusias 7-is ir daugiau vaikų iki 30 metų amžiaus), tačiau dėl Darbo partijos pirmininkės protestų į parafuotą protokolą ši nuostata nepateko.
Lietuva, kur tu eini?!! Su ku tuo kariausi “ašara dievo aky”??!!!
Sausuolis

Rodyk draugams