BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugpjūtis, 2013

Kad kažkaip dzin

2013-08-26

Nuo pat tos akimirkos, kuomet vienas garliaviškis pradėjo žudyti žmones iki dabar-kuomet pagrindinė istorijos -aitė išvyko gyventi į užsienį, nesistengiau įstoti į atitinkamą gerbėjų ar heiterių klubą. Tiesa, reikšmingai kilstelėdavau antakį pamatęs vieną ar kitą aktorių tepliojantį kreidutėmis gatvės grindinį, bet tai ir viskas.
Man, ir tikiu tūkstančiams kitų žmonių ši istorija yra NEĮDOMI.
Užknisusi iki kaulų smegenų.
Ne, čia ne lakmuso popierėlis. Taip, aš turiu vaikų. Ne, aš nemanau, kad egzistuoja pedofilų klanas. Taip, aš tikiu valstybe ir sveiku protu, kurio, pas šią istoriją eskaluojančius gerokai trūksta. IMHO.
Taip, manau akis užpylus klonio gatvės gyvenimu praleidžiami kur kas svarbesnių klausimų sprendimai.
TEISYBĖ turi būti, bet iš principo, ar baltos tašės savininkę pagaus kur nors Chikagoj, ar ras po kaldrute pakaunės sodų bendrijoje, o gal neras apskritai ir teks „visuomenės daliai” nešioti violetines maikutes su Chevenskienes atvaizdu - man „svarbu” maždaug 14525789546-oje vietoje. Ar ta nelaiminga ištasyta mergaitė lankys lietuvišką m-lą o jos mama dirbs kirpėja prestižiniame grožio salone, man svarbu dar mažiau.
Jums neatsibosta šlifuoti tą pačią nesamonę šitiek laiko?

Pagarbiai,

Sausuolis

Rodyk draugams

Rusija-gyvuok!

2013-08-07

“Gandai apie mano mirtį yra gerokai perdėti“
Mark Twain

Ankstyvais 90’aisiais knygynus ir/arba tarpuvartes (teatleidžia man visi bukinistai ir šiaip, geros literatūros gerbėjai už kiek šventvagišką sugretinimą) buvo užpildę knygiūkštės, brošiūrėlės ir kiti panašūs veikalai su “Mikaldos pranašystėmis”, “Nostradamuso spėjimais”, bei kitais apokaliptiniais mūsų griešnos civilizacijos pabaigos numatymais.
Geriausias evoliucijos įrodymas – panašių veikalų transakcija į viešąją erdvę interneto laikais.
Jeigu su Mikalda reikia kiek vargti google pagalba, Nostradamusas dar laikosi paremtas artėjančia Nibiru, tai su “griūvančiomis JAV”, “bankrutuojančia Europa” ir “per stebuklą gyva Rusija” tenka susidurti kasdieną.
Kiek apie pastarąją.
Delfi portale pateiktas verstinis užsienio ekspertų nuomonių kratinys, kurio garsi antraštė skelbia verdiktą, kad kaimynų ekonomiką išgelbės tik stebuklas. Kaip iš tiesų?
„Iš tiesų“ yra viso labo tik intuicija.
„Gazpromo“ eros pabaiga? Iš šalies nutekantis kapitalas? Rusenantis Kaukazas ir prasigėrusi glubinka?
Tikrai taip!
Didėjantis gimstamumas? Mažėjantis mirčių nuo alkoholio vartojimo skaičius? Nupirktos-sutramdytos Čečėnijos modelio taikymas kituose neramiuose regionuose? Tiesiog kartais didėjantis armijos finansavimas? Ir vėl taip.
Šis straipsnis rašomas Lietuvoje ir skirtas Lietuvos gyventojams, tad komentarai „rusofobas“, „rusofilas“ arba švelnus lietuviškas „autorius gaidys“, garantuoti. Kokios to išvados? Jokios. Galvokit, gerbiamieji, ne apie autorių o apie duoną kasdieninę ir valstybę, kurios sostinės vartuose tūlas kunigaikštis kadaise ietimi išbraižė „Algirdas buvo čia!”
Nuo aprašyto įvykio prabėgo ne vienas šimtas metų ir vaidmenys kiek pasikeitė.
Žinia, valstybė, tai konkrečioje teritorijoje lokalizuotas žmonių sambūris su visu, ant pečių velkamu istorijos paveldu. Mentalitetas, būdo bruožai, tautos istorinė atmintis, genetika, propaganda formuoja kritinę gyventojų masę, jos vertybes. Nukreipia tas vertybes vienokia ar kitokia kryptimi. Rusijos atveju-kitokia kryptimi. Deržavos kryptimi.
„Mes geresni, mes jus primušėm istorijos verpetuose, padarėm “socializmo vitrina“, mes išmokėm plaukti jūsų Rūtą!”
Toje šalyje valdantieji šaudo ir žvejoja, skraido naikintuvais ir sklandytuvais, myli gimnastes ir gimnastės myli juos. Tų, kurie nemyli, jų mažai ir tolydžio mažėja.
Prasidėjus rimtam ekonominiam sunkmečiui šalyje arba dar blogiau, suirutei (смутa) prireiks „mažo pergalingo karo“ arba bent jau – priešo. Turiu Jus nuliūdinti, Mongolija – neįdomu, Kinija per didelė, JAV – ne tas kalibras, o štai Lietuva… .
Tuomet gal verta statytis altorėlius ir atnašauti aukas Rusijos gerbūviui ir klestėjimui?
Taip pat ne.
Turtas šiai valstybei reiškia ne gerovės visuomenę, demokratiją ir ramybę aplinkiniams. „Пальцы веером“ ir „блатной базар“ kaimynų atžvilgiu – valstybinės politikos dalis, kuri materializuojasi milijonais informacinio karo kampanijoms ir milijardais 4-os kartos tankų kūrimui.
Mums palanki yra tarpinė Rusija, kuomet vegetavimą keičia pakilimas, o šio atneštą imperiškai nostalgišką euforiją nuslopina iškastinių žaliavų pigimo banga ir „minkštas nusileidimas“.
Kokia bus realybė pamatysime patys…svarbu ne pro ginklo taikiklį ar grotuoto traukinio vagono langą.

Pagarbiai,
Sausuolis

Rodyk draugams