BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Gruodis, 2012

Ar visi mes mirsime???

2012-12-14

Na, taip, toks būtų tiesioginis atsakymas, aiškus kiekvienam mąstančiam individui. Mes visi tai visuomenė, gyvenanti vienoje ar kitoje valstybėje. Mūsų Valstybė - Lietuva. Ką girdime apie jos perspektyvas? „Mūsų tuoj neliks”, „vyksta ne emigracija, vyksta evakuacija”, „paskutinis, išjunkite šviesą, cha cha”.
Dėl to „cha cha” nesigilinkime - visose epochose ir kultūrose, procentas mąstančių atbuline kūno dalimi nėra toks jau mažas, negerbiančių savęs ir Tėvynės, deja, taip pat ne kuklus.
Praeitį žinome, nūdieną matome, paspėliokim apie tai kas mūsų laukia.
Sakysite, kalbėk skaičiais o ne patriotinėm, jausminėm kategorijom. Gerai, prašau, trumpai ir aiškiai:

Turbūt girdėjote, kad ‚visi iš Lietuvos važiuoja ir niekas negrižta?
Didžioji dalis imigrantų - į Lietuvą grįžę Lietuvos Respublikos piliečiai. 2011 m. į Lietuvą grįžo 14 tūkst. (89,3 proc. visų imigrantų) Lietuvos Respublikos piliečių, tai 9,9 tūkst. (3,4 karto) daugiau negu 2010 m. 2007-2010 m. per metus į šalį vidutiniškai grįždavo daugiau nei 5 tūkst. Lietuvos Respublikos piliečių. Pernai beveik pusė (6,4 tūkst.) visų grįžusių Lietuvos Respublikos piliečių atvyko iš Jungtinės Karalystės, 1829 - iš Airijos, 1158 - iš Norvegijos, 706 - iš Ispanijos, 629 - iš Vokietijos, 464 - iš JAV.
Šaltinis: http://www.stat.gov.lt/lt/news/view/?id=10339
Visgi grįžta. Nors jie, „kvailiai, matyt nesupranta kur grįžta, juk esame skurdžiausia Europos šalis, kur už minimumą dirba kas antras”.
Ne visai taip:

Bet kokiu atveju, pasakys tas pats „visi mes mirsim” diuretikas, „yra saujelė turtuolių, kuriems nugarą lenkia visi likusieji”. Taigi, kad ne.

GINI koeficientas, parodantis skirtumą tarp daugiausiai ir mažiausiai uždirbančių, 2011 metais Lietuvoje tapo mažiausias per paskutiniuosius jo fiksavimo metus.
Šaltinis:http://epp.eurostat.ec.europa.eu/tgm/graph.do?tab=graph&plugin=1&pcode=tessi190&language=en&toolbox=data

Remiantis paskutiniais „Eurostat” duomenis, pagal BVP vienam gyventojui, pernai mes susilyginome su Vengrija, aplenkėme Lenkiją, už nugaros palikome Latviją ir labai priartėjome prie Estijos. Apie Rumuniją ir Bulgariją jau net nekalbėkime. Sustoti nežadame, pagal ekonomikos augimą planuojame ir toliau pirmauti Europoje (kad BVP nuo 1995 metų augo sparčiausiai Europoje (132 proc.) jau ir neminėsiu).

Beje, yra dalykų, kurie mažėjo, visų pirma, bambeklių terminais šnekant - „valdžios lovys”. „Darbuotojų skaičius Vyriausybės valdymo srityje 2009 - 2012 m. sumažintas 12,4 proc.”
Ką tai reiškia? „Tik” 700 mln. litų sutaupytų darbo užmokesčiui.

Ir dar žinokite, mes mažiau…mirštam*:

*Sudaryta pagal statistikos departamento duomenis (2012m. gruodžio mėn. duomenys skaičiuoti pagal daugiametį vidurkį, todėl, tikėtina, realybėje bus geresni).

Mirtis, kaip ir gimimas, natūralūs gyvenimo palydovai. „Beje” (na, ką aš galiu padaryti, patinka man šis ironija dvelkiantis žodelis), nepaisant blogesnės finasinės krypties gimdyvių atžvilgiu (aptariamu laikotarpiu sumažintos motinystės išmokos), reproduktorių skaičiaus mažėjimo (ne taip mandrai - moteris galinčių apvaisinti vyrų) „gimstame” mes intensyviau*:

*Sudaryta pagal statistikos departamento duomenis.

Kokia viso to esmė? Esmė skautiškai paprasta: „„Dievui, Tėvynei, Artimui”.
Mylėkite (ės), dirbkite, tikėkite savimi, Tėvyne, artimaisiais. Viskas yra gerai. MES tikrai nemirsim:)

Pagarbiai,

Sausuolis

Rodyk draugams