BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugpjūtis, 2012

Pliušinis „Pussy Riot“ desantas

2012-08-20

Šiomis dienomis, atmetus vėstančias olimpines aistras ir neveikiančių Lietuvos baseinų skaičiavimus, vyrauja dvi žiniasklaidos temos: pliušinių meškučių desantas virš Baltarusijos cerkvės ir „Pussy riot” narių teismas Rusijoje. Šias temas, autoriaus nuomone, sieja neadekvatus požiūris į aplinką.
Tuojau pat viską paaiškinsiu suprantama lietuvių kalba, tačiau pradėti norėčiau nuo minties, kurios patarčiau nepamiršti skaitant visą straipsnį. Pavadinau ją „pastraipa A”.
„Pastraipa A”. Autoriui nepatinka Rusijos ir Baltarusijos valdžia. Autorius nėra kamuojamas sovietinės nostalgijos. Autoriui neapsiverstų liežuvis pavadinti šių dviejų kaimynių demokratiškomis šalimis ir galiausiai - autorius nemano, kad šios šalys yra draugiškos Lietuvai.
Taigi, kur neadekvatumas, kur loginis ryšys, siejantis iš pirmo žvilgsnio skirtingus įvykius?
Jeigu trumpai-tai noras, teisingus dalykus pagrįsti netinkamomis priemonėmis.
Koks gi monstras tas Lukašenka! Piktinasi į jo šalies erdvę įskridusiu lėktuvu! Ir dar apie Lietuvą atsiliepia nepagarbiai, maža to, net tiesiogiai grąsina!
Būtų panašu, jeigu norvegai išleistų į laisvę liūdnai pagarsėjusį mėlynakį policininko uniforma, įduotų į rankas šautuvą ir stebėtusi - štai ir vėl įvyko nelaimė, kaip gi čia dabar išėjo?
Veidmainiški lemenimai apie neadekvačią baltarusių reakciją slepia mūsų institucijų neveiklumą saugant sieną, abuojumą ką gi tas neveiklumas gali „duoti” šaliai bei nevykusį norą kaimynų reakciją pateikti kaip „dar vieną baltarusiškos diktatūros įrodymą”.
Štai šioje vietoje išryškėja rusiško pankroko mergelių grupės palaikymo komandų kvailumas. Nežinia, ar žodis kvailumas yra tinkamiausias šioje situacijoje, nes tarptautinis palaikytojų choras yra gana margas: nuo Madonos iki aukšto rango politikų, nuo eks bitlo iki įvairių feministinių, anarchistinių ir kitokio plauko organizacijų narių.
Jeigu pastarųjų falcetiniai rypavimai nestebina, tai rimtais besidedančių asmenų palaikymo pareiškimai atrodo keistokai. Leisiu skaitytojams patiems išsiversti ką reiškia grupės pavadinimas, tačiau padorioje kompanijoje jo ištarti balsu nesinorėtų. Mąstymo genitalijomis prielaida nesuteikia vilčių minėtų merginų akcijas vertinti rimtai, o turimi faktai tai tik patvirtina: silpnesnių nervų ir stipresnių dorovės nuostatų savininkams (ėms) nerekomenduoju domėtis grupės narių akcijomis su negyvais viščiukais bei grupinio sekso scenomis muziejuje. Psichologai ir psichiatrai galėtų tiksliau nurodyti lotynišką asmenybės sutrikimo ar patologijos terminą. Eilinis žmogus tai pavadintų tiesiog iškrypimu.
Vienas pirmųjų, viešai pradėjęs valstybinę kampaniją prieš rūkymą valstybiniu mastu buvo A.Hitleris, tačiau neteko girdėti, kad nors viena šalis agituojanti už sveiką gyvenimo būdą, būtų pasirėmusi jo pavyzdžiu reklamuodama savasias sveikatingumo programas.
Kompanija „Boeing” savo lėktuvų privalumų neteikia brošiūrose su liepsnojančio Drezdeno fonu, nors jų pagaminti bombonešiai 1945 m. vasarį nemenkai prie to prisidėjo. Netinkamas pavyzdys ir demotyvacija. Kitaip tariant, ne vietoje ir ne laiku.
Abi aprašytos situacijos bus analizuojamos kur kas giliau ir išsamiau negu aprašyta šiame straipsnyje, gal būt bus atskleista naujų faktų, įdomių arba pikantiškų detalių, tačiau esmė išliks- netinkama argumentacija ir pavyzdžiai gali diskredituoti teisingausią idėją. Prisiminkime „Pastraipą A” bei gerus norus ir jais grįstus kelius.

Pagarbiai,

Sausuolis

Rodyk draugams