BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Liepa, 2012

Antroji krizės banga. Kodėl jums reikia mažinti atlyginimą.

2012-07-13

Pats straipsnelio pavadinimas tarsi kiek įpareigoja. Įpareigoja kalbėti apie Europos Sąjungą, graikus, kurių pensijos buvo skaudžiai nurėžtos iki maždaug mūsų Prezidentinės algos dydžio (juokauju žinoma, nurėžtos netgi daugiau!) ir apie negailestingą mūsų laikų Europos fiurerį pavarde Merkel. Tačiau pabūkime antiglobalistais kita to žodžio reikšme.
Klausimas-testas: „pirmosios krizės”metu Jums mažino atlyginimą?
Jei ne-neskaitykite.
Jeigu Jūs patys mokate sau ir kitiems atlyginimus-taip pat neskaitykite. Protingiems žmonėms taip nutinka. Nors autorius vertina save kaip ne patį kvailiausią sutvėrimą šioje Žemėje-jam vis dar taip nenutiko. Todėl straipsnis skirtas likimo draugams.
Taigi, antras klausimas: kodėl Jums mažino atlyginimą?
Aptakus terminas-optimizacija, tuo laiku skambėjo kaip keiksmažodis ir, tiesa sakant, ne ką tepaaiškino. Tuo tarpu (nelygu kokia įmonė ir veiklos sektorius) mažėjantys klientų srautai, krentantys pardavimai, nutraukiamos sutartys, ilgėjantys skolininkų sąrašai, senkančios kreditinės linijos bylojo-krizė, nepaisant svaiginančio pypkės dūmo, vis dėl to atėjo.

Žinote patį netiksliausią „lakmuso popierėlį” geram-blogam valstybės ir jos piliečių gyvenimui nustatyti?
„O „Maximoje” tokios eilės, visi po du vežimėlius pilnus stumia, ką, blogai gyvenam?”.

Turbūt girdėjote ir apie to posakio antonimą, neva simbolizuojantį visišką ekonominį krachą ir valstybės degradaciją: „Grįždamas iš „Maisto banko” niekaip neprasibroviau iki darbo biržos konsultantės…”.
Paskutinis posakis klykautojams„visi mes mirsim, o Kubilius padarys, kad mirtume skausmingai” yra gyvenimo aksioma, o valstybės ekonomikai padeda kaip nabašnikui švęstas vandenėlis.
Realybėje, nabašnikų nuotaikomis visuomenėje gali pasinaudoti kas tik nori ir…tomis nuotaikomis sėkmingai naudojasi. Nebaksnosiu pirštu į Rytus, nes galiu kam nors žiūrinčiam į Vakarus pataikyti į akį.       Tačiau galiu ir nepataikyti, nes žiūrinčių į vakarus vis mažėja o spoksantiems „pliušinių meškiukų desanto” kryptimi nabašnikų nuotaikos-kaip tik.

Tačiau, kaip jau sakiau-pabūkime antiglobalistais ir pasikapstykime savam darže. Taigi, dėl krizės jums mažino atlyginimą. Krizės buvimu jūs neabejojote, rašė žiniasklaida apie ją daug ar labai daug. Jūs ją jautėte!
Jūs jaučiate krizę dabar?
Nekreipkite dėmesio į kalbas apie Lietuvą, kaip vieną iš ES ekonominio augimo lyderių. Juk taip sako tik kažkoks pasaulio bankas. Pamirškite svaičiojimus apie didėjantį šalies prekių eksportą bei mažmeninės prekybos rodiklių augimus-apie tai šneka niekingas statistikos departamentas.
Skaitėte Prezidentės mintis apie tai, kad antroji krizės banga TIKRAI ateis? Šias mintis skaitė ir jūsų šefas.

Jūs skaitėte straipsnį ekonomisto, kuris tvirtai pareiškė, kad antroji krizės banga smogs Lietuvai su visa jėga? Va taip vat. Šitą straipsnį skaitė ir jūsų šefas. Nesvarbu, kad šis ekonomistas žadėjo „dolerį po 5 litus”, o dar ir rinkimai visai greitai. Šitą straipsnį skaitė JŪSŲ ŠEFAS!!!

Nesvarbu, ateis ar ne į mūsų kiemą antroji krizės banga ar apsiribosime tik lengvais raibuliais Lietuvos ekonominės kūdros paviršiuje, algą jums sumažinti tikrai reikia!

P.S. Straipsnį skaitėte darbo metu, tiesa?!

Pagarbiai,

Sausuolis

Rodyk draugams

A.Maslow – įžvalgiausias “Lietuvos politikas”

2012-07-05

Perskaičiau apie dar vieną kuriamą partiją. Perskaičiau ir be nusivylimo (kaip vienas iš narių minimas mano gerbiamas profesorius, dėstęs Rusijos istorijos kursą) apniko filosofiškai retorinis klausimas - iš kur tas noras steigti darinius, kurie 9-ais atvejais iš 10-ies nesulauks net savo pirmojo gimtadienio?
Naivų tikėjimą, kad sukurtas politinis nykštukas „pakeis į gerą pusę gyvenimą Lietuvoje” galime atmesti: partijas kuria ne paaugliai o žmonės su gyvenimiška patirtimi, tiesa patirtyje toje intelekto dalis nebūtinai turi vyrauti.
Taigi, kodėl? Mintyse iškyla klasikinė A.Maslow piramidė, kurioje nuo pamatinėje dalyje esančių pa (valgymo, miegojimo, simylėjimo ir pan.) poreikių, viršūnėje atsiduriame ties saviraiška.
Kitaip tariant, lietuviškas posakis „šitas į Seimą eina tik prisivogti”, visiškai teisingas?
Ir taip ir ne. Veikėjai, kabinantys Valstybės vėliavą atvirkščiai ir taupantys kirpyklai galbūt nelaiko kūno skysčių pagalvoję apie Seimo nario algą, tačiau ką galvoja milijonieriai? Kylame velionio Maslow piramide į viršų… .
Nei vienas iš išvardintų (optimistas pasakytų - kraštutinių) atvejų nesignalizuoja apie tiesioginę vagystę iš Valstybės. Abejingumą, suktumą ar tiesioginę komerciją-gal būt, tačiau - ne kriminalinį nusikaltimą.
Tad kodėl gi šiandien girdime apie dar vieno politinio lavonėlio a priori gimimą ir kodėl paskutinės emigracijos bangos iš Garliavos į Daukanto aikštę gretose tiek daug vadinamųjų kultūrininkų?
Sakykit ką norit, išbraukus akivaizdžius prietrankas, atsakymas ir vėl „slypi” A.Maslow piramidėje.
Pagarbiai,

Sausuolis

Rodyk draugams