BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Kovas, 2012

Sveikinimai Lietuvos įstojimo į NATO proga!

2012-03-29

Rodyk draugams

Jums nuteistieji gyvuliai?!

2012-03-26

Šiame straipsnelyje nebus nuteistiesiems būdingo žargono, nebus aptarinėjama kastų sistema, baudžiamasis ar bausmių vykdymo kodeksai. Čia nebus pamokymų ir moralų. Bus tik vienas vienintelis retorinis klausimas ir šiek tiek zonos buities.

Atvykimas. Karantinas.

Iš principo, tai reiškia tiek, kad jūs esate atskirti nuo didžiosios kitų nuteistųjų masės. Jūs miegate ar didžiąją dienos dalį tiesiog vartotės lovelėje skaitydami pristatytą spaudą ar negausios karantino bibliotekėlės knygas, žaidžiate šachmatais ar ne visai legaliomis kortomis su likimo „draugais” ir retkarčiais pasišnekate su įvairių zonos tarnybų atstovais „ar nieko neskauda” bei „ar priklausei laisvėje kokiai nors gaujai” temomis. Atskira pramoga-pažintinis pokalbis su jauna psichologe, stengiantis įžvelgti jos iškirptės gilumą. Štai ir visos Jūsų „pareigos”.

Gyvenimas

Gyvenimas kaip gyvenimas. Itališkos keraminės plytelės ir įmontuojama santechnika dušinėje, plastikiniai langai gyvenamajame kambaryje. Jeigu kažkas sugenda-viskas pataisoma ar pakeičiama naujai-vėliausiai per savaitę. Gali išbandyti tarnybų reakciją: pasiskundi, kad pro naujutėlį plastikinį langą „tau šiek tiek pučia”-atlekia meistrai su įrankiais tau lango reguliuoti. Po savaitės jau gali protestuoti, kad „laiko kaip gyvulius, jokios ventiliacijos”… . Tačiau tai yra banalu.
Geriausia palaukti žiemos, „susiveikti” riebios kopūstinės iš valgyklos, prikišti tualete senų skudurų į nutekamąjį vamzdį, ant viršaus minėtos kopūstinės (dėl stiprumo dar spanguolių kisieliaus iš tos pačios valgyklos) ir maloniai žvygaujant stebėti kaip spaudžiant šaltukui dirba zonoje laaabai brangiai kainuojančios asenizacinės mašinos.
Kai atsibosta netgi tai, einį į sporto salę ant staklių padirbėti (gali pasirinkti prieš arba po žaidimo biliardinėje). Tingi sportuoti? Sėdėk ir žiūrėk kaip kiti „kolegos” žaidžia stalo tenisą, krepšinį, futbolą ar tinklinį. Kadangi televizija rodo tik apie 30 kanalų, eini į biblioteką, perverti „Stilių” bei „Žmones” ir eini vėl pažiūrėti ar nepadidėjo psichologės iškirptė. Na, blogiausiu atveju-pažaisti kompiuterinį žaidimą.
Sutinku, užeina noras kartais ir pasimaivyti-tuomet eini paklausyti kokio nors krišnaisto ar moterėlių iš „Caritas” organizacijos zonos koplytėlėje, užkandi sausainukų, štai dienos ir nėra.
Pamiršau paminėti valgyklą, apsipirkimą parduotuvėje, pasimatymą su artimaisiais ir sekmadienį numatytą vienos lietuviškos grupės koncertą klube.
Ir šiaip, atsibodo jie man visi, einu pas tą rūsčią bet simpatišką seselę, bent jau valerijankės tabletę tegu duoda, išsimiegoti noriu.
O jei neduos? Streikuosiu! Jums nuteistieji gyvuliai, ar ką?!

Pagarbiai,

Sausuolis

Rodyk draugams

O, davai, padiskutuojam?

2012-03-20

Ar Jus kada aplankė tas nelabai malonus déjà vu jausmas diskutuojant su kuo nors internete? Tikiu, aplankė. Mane taip pat lanko ir ganėtinai dažnai. Turbūt dėl to,kad mėgstu paklebenti tokias jautrias temas kaip tautiškumas, santykiai tarp valstybių ar kitų valstybių piliečių požiūris į mus.
Kai kas juos vadina “troliais”, kiti bando sugalvoti moksliškesnes interneto komentatorių klasifikacijas, tačiau liaudiška patarlė “timpt už vadžių vėl iš pradžių” čia tinka kaip niekur kitur.

Jūs manote, kad Lietuvos ekonominė situacija nėra katastrofiška? Galvojate, kad Lietuva turi pusėtiną premjerą ir neblogą finansų ministrę? O gal netgi manote, kad Rusija ne ką tepasikeitė ir nėra pati draugiškiausia Lietuvai valstybė mažutėje mūsų Žemėje? Ir pagaliau, su istoriniu, statistiniu bei socialinių faktų rinkiniu savo nuomonę pasiruošęs ginti interneto platybėse?
Jūsų naivumas neturi ribų, o nervinių ląstelių perteklių Jūsų galvelėje oponentai padės gerokai sumažinti.
Jūs norite diskutuoti? Pasiruoškite diskutuoti apie viską, bet ne apie temą, apie kurią diskutuojama.
Tarkim, vyksta diskusija apie tai ar kelia mums Rusija grėsmę. Jums pasiseks jeigu oponentai apie tai šnekėsis. Išgirsite apie Briuselį, Europos Sąjungą, skalbimo miltelius, Kosovą, Prezidento tapkes, megztas beretes, koncervus (turite tiek fantazijos, kad viską susieti?:).
Tęsiu toliau. Išgirsite apie naftą, JAV, Libiją, Landsbergį, kolūkius, „užmėtymą kepurėmis per dvi valandas”, gėles ir tankus, visai ne rusą Staliną, kelius ir gamyklas, lietuvių okupantus Afganistane ir liberastiškus gėjus. Tęsti? Bet tokio ilgumo straipsnio jau niekas neskaitys… .

Jeigu su tokiais naujojo kairiojo interneto galiūnais pabandytumėte padiskutuoti tema “Ar gali Jus džiunglėse sudraskyti tigras”, matyt sulauktumėte atsakymo, kad “beatodairiškai kertant miškus tigrų populiacija labai sumažėjo, o niekšingi popieriaus pramonės magnatai, kuriuos reikėtų viešai teisti, maudosi piniguose, tuo metu kai darbo liaudis priversta…” ir t.t.- tiesiog ką nors tokio ir į temą.
Jeigu esate bedarbis arba jūsų atostogų planai prasideda ir baigiasi monitoriaus ekranu-diskutuokite su jais. Tik dėl savo paties sveikatos-nebandykite jiems ko nors įrodyti-beviltiška. Ironija, geriausias ginklas. Atminkit dar vieną puikią lietuvišką patarlę „Kuprotą tik grabas ištiesins”.
Gerų komentarų!

Pagarbiai,

Sausuolis

Rodyk draugams

Visus su mūsų Laisvės švente!

2012-03-11

Rodyk draugams