BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 2012-02-21

Butai brangzzz

2012-02-21

Pamenu, visai puikiai pamenu, pirmuosius parduodamų butų ir namų skelbimus Lietuvos laikraščiuose. Visur buvo rašoma, kad tai „labai geras butas” (namas), o prabangiausi skelbimai būdavo papuošiami katastrofiškos kokybės juodai baltomis fotografijomis, kuriose galėjai įžvelgti gėlėto „minkšto kampo” dalį „salione” ir Versaliui gėdos nedarysiančio gipsinio lipdinio ant lubų fragmentą.

Kiek vėliau, prakutę spekuliantai akcentuodavo žodžius „euroremontas” bei („aukštasis pilotažas”) „pakabinamos lubos”, o „įmontuoti šviestuvai” suteikdavo objektui  technologinės kosminio laivo mistikos.

Kaip sakydavo senovės lietuviai: „O tempora, o mores!”. Laikai keitėsi, papročiai taip pat. Turėjom pakilimus ir nuopolius, NT milijonierius ir skurdžius Vilniaus Šnipiškėse, iki dabar pat tampančius vandenį kibirais iš hidrantų ir laukiančių „savos-teisingos kainos”. Turėjom milijonines paskolas ir išvaržytus butus, darbų vykdytojus su „Lexus‘ais” ir sakralinį „butai brangzzz”.

Visame šitame „džiaugsmingam” šurmuly niekur nedingo jie - NT agentūrų pardavėjai, evoliucionavę iš raudonšvarkių vadybininkų iki žmonių sielų inžinierių, pardavimo guru, marketingo asų, kuriems parduoti sodo sklypą Salininkuose už šimtus tūkstančių, kokiam nors Topo centro pardavėjui-vieni niekai. Tačiau…ar tikrai žodis evoliucija čia tinkamas? Ir apskritai, ar ko nors verti tie pardavėjai?

Tipinis, tipinio buto pardavimo skelbimas, tipiniame, tipinės NT agentūros interneto tinklapyje:

Parduodamas išskirtinis, funkcionalaus išplanavimo 1 kambario butas  žaliame rajone. Tik 15 minučių kelio automobiliu ir Jūs pasieksite miesto centrą arba vieną iš kelių miesto rekreacinių ir poilsio zonų. Malonūs ir ramūs kaimynai. Netoli namų esanti žaidimų aikštelė leis Jūsų vaikams džiaugtis kitų vaikų draugija, o kompaktiškame uždarame namo kiemelyje Jūs visada rasite vietos savo automobiliui. Tai - puiki investicija į ateitį.”

Įvedę tokį skelbimą į google‘ą tikriausiai apsiverktumėte, nes jums pateiktų 80 procentų visų Lietuvos miestuose parduodamų 1 kambario butų. O jeigu skaičių 1 pakeistumėte 2 ar 3-rezultatas būtu analogiškas tik keistusi buto kambarių skaičius.

Skelbimo nekomentuosiu. Gal tai padarys koks netipinis netipinės agentūros atstovas?

Vietoj pabaigos, klausimas retorinis-kaip gali brangti butai ir augti jų pardavimai jei pardavėjai pirkėjus laiko elementariais nevispročiais?

 

Pagarbiai,

 Sausuolis

Rodyk draugams