BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 2011-09-29

Paimkite mano pinigus (apie Tetas)

2011-09-29

Ne, vagių ar vyrukų kvadratiniais žandikauliais ir stilinga Kalvarijų gatvės arealo šukuosena aš tikrai nesišaukiu. Sakau tai paslaugų teikėjams. Visiems. Beveik be išimties.

Turiu internetą ir kabelinę televiziją, lankausi viešojo maitinimo įstaigose, remontuoju mašiną, itin retai (ačiū Viešpačiui ir visiems šventiesiems) lankausi valdiškose įstaigose, kalbu mobiliuoju, užeinu į bankus, parduotuves ir dar galybę vietų kur mane pasitinka ir palydi su šypsena bei supratimu.

Nuleiskite pirštą nuo smilkinio. Aš pajuokavau. Pasvajojau. Kaip būtų….jei visi dirbtų taip kaip turėtų arba sudarytų bent jau to regimybę.

 Kavinės.Barai.Restoranai

 Vyresni pamena piktą arba geriausiu atveju rūsčiai dėbčiojančią Tetą aptemptu chalatu (šioje vietoje „aptemptas chalatas” simbolizuoja anti seksualumą, kokį tik galite įsivaizduoti), kietai susuktais plaukais ir plastmasiniu lankeliu virš jų. Tetos funkcija įmesti į lėkštę taukuotų sasyskų, grikių košės ir dar kažko desertui.

2011 metai. Laisvai kvėpuojame, laisvai mąstome, laisviau leidžiame pinigus, nes juos leisti turime kur. Einame į kavinę. Ir čia susitinkame Tetą. Ji gudriai pakeitusi įvaizdį.

Gali būti žiopla studentė atnešanti sriubą su į ją įkištu savo pirštu (ne anekdotas) arba padedanti peilį ant pliko stalo paėmusi jį už ašmenų. Gali būti (prabangesnėse vietose) modelis-administratorė, kurios plačių akių ir sfinkso išraiškos nepakeistų ir prieš nosį nuvirtusi katedros varpinė. Gali būti besimaivanti sunkiai-pilnametė -„barista” - mergaitė su 7 auskarais nosyje, antakiuose bei, spėju, ne tik, pilstanti kavą išsinešimui ir tuo pačiu plepanti „mobilke” su drauge.

 Bet tai yra Teta. Ir jos reinkarnacijas vienija viena-nepagarba klientui. Tiesiog. Paprastai.

 „Studentei” tu privalai atleisti viską ir būti demokratiškas(?), „Sfinksui”-jausti gilią egzistencinę kaltę, kad nepasipuošei „Armani” kostiumu, „baristai”, kad kavą užsakei sklandžia lietuvių kalba o ne „eee…žinai, duok man frappe, nes toks LOL‘as žinai, karšta šiandien” (tuo metu būtina krestelėti savo dredus).

Teta aptarnauja kitaip. Ji tave teikiasi aptarnauti. Turi būti jai dėkingas, kad ji atkreipė į tave dėmesį. O tu tuo tarpu galvoji: „Velnias, aš pirkčiau daugiau, aš palikčiau daugiau…paimkite mano pinigus”.

 Pokalbis telefonu

 Šiame straipsnelyje bus tik dvi dalys. Pirmoji apie Tetą ir jos sovietinius atgimimus nūdienos paslaugų sektoriuje, antroji apie nevykusią kapitalistinę Tetų atmainą - pardavėjas telefonu.

Bendravote, bendraujate, bendrausite. Norite to ar ne. Metate ragelį vos išgirdę pusiau paauglišką „Laba diena, čia skambina Agnė iš coolsalespromotions…” (nesu girdėjęs nei vieno atvejo kada įmonės pavadinimas ištariamas aiškiai ir neskubant), ar mandagiai bandote atsakyti „dabar negaliu kalbėti”, ar netgi darote esminę klaidą - sutinkate išklausyti pasakojimo apie „specialų, tik Jums skirtą pasiūlymą” - nesvarbu, nuo šių gėrybių niekur nepasislėpsite.

Teko kalbėti su pardavėjomis, kurių balso tembras-malonus, jaunatviškas, tačiau be spygavimų ir žodžių vėlimo. Dalykinio pokalbio metu įausta menamo flirto gija, profesionalus informacijos pateikimas ir kukli tačiau būtina mandagybių tirada - tokį reklamuojamą produktą ar paslaugą aš galėčiau pirkti. Tačiau taip bendraujančius pardavėjus sutiksi rečiau negu Zuoką Užupyje. Gaila verslininkų samdančių Tetas, gaila ir savęs galvojančio „Velnias, aš pirkčiau daugiau, aš palikčiau daugiau…paimkite mano pinigus!!!”.

Pagarbiai,

Sausuolis

Rodyk draugams

Kviečiu rašyti

2011-09-29

Šiame bloge laukiami visi, turintys ką pasakyti.

Rašykite ir siųskite man e-paštu savo mintis, komentarus, straipsnius ir kitokią savo kūrybą, o aš juos publikuosiu šiame bloge.

Vieninteliai reikalavimai tekstui: cenzūriniai žodžiai.

Lauksiu Jūsų:

sausuolisme@gmail.com

Pagarbiai,

Sausuolis

Rodyk draugams