BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: 2011-09-28

Krepšinis užkniso juodai

2011-09-28

Straipsnio pavadinimas pretenzingas ir piktas. Iš kart po jo turėtų sekti paverkšlenimas apie tai kiek pinigų skiriama „antrajai religijai”, kaip tai nyku ir neteisinga Lietuvos kerlingo rinktinės ir Žiegždrių žirgyno atžvilgiu.

Palikime kitas tradicinio ir egzotinio sporto šakas ramybėje. Kol kas palikime ramybėje netgi krepšinį.

Aš, kaip „tikras lietuvis” intensyviai graužiau nagus rinktinės rungtynių su Makedonija pabaigoje, o valstybinės vėliavėlės ant automobilių su nupiešta išsiviepusia fizionomija-džiugino akį.

 Tačiau, džiugesys netruko išsekti, bet ne dėl apmaudžių klaidų aikštelėje. Užgesino jį žmonės, kurie tradiciškai vertinami kaip veiklūs, stiprūs ir dinamiški, kitaip tariant - verslininkai.

Paklausęs komentarų apie „nusivylimą čempionatu” ir „nepateisinusius lūkesčių užsienio svečius” taip ir norėjosi paklausti: „Kodėl į vakarus nuo Lazdijų gyvenančius laikote visiškais kretinais??”

 Kretinais, kurie išsiviepę mokėtų 12 litų už nuostabaus ir nepakartojamai nudūkusio alaus bokalą arba gyventų palapinėje už 2000 litų „su visais patogumais” (Patogumas kame? Kad grindys obliuotos ir pašinų į užpakalį išvengsi jei pasivaišinęs nuvirsi? Ir apskritai, rugsėjo mėnesį palapinėje, sutikite, ne visada malonu)?

 Kauno barų savininkai skaičiuojantys 15-20 proc. padidėjusias apyvartas (o žinant lietuvišką kuklumą šis skaičius taip pat gali būti ne visai tikslus) porinantys, kad tai yra „labai ne koks rezultatas” ir pasibaigus čempionatui apyvartos „tikriausiai kris” pretenduoja į lietuviškų verslo minčių aukso fondą.

 Negali pasakyti, kad krepšinio čempionatui nebuvo ruoštasi. Girdėjau apie nediduko viešbučio savininką, kuris prieš čempionatą už kelias dešimtis tūkstančių atnaujino viešbučio baldus, vėliau, „kad atsipirktų” 30 proc. pakėlė nakvynės kainas ir….liko prie suskilusios geldos - neatsirado norinčių pasidžiaugti brangiai kainavusio naujo laminato kvapu.

 Kiekviena kaimo girdyklėlė turinti nespalvotą „Šilelį” puošėsi užrašais ant vatmano lapų „pas mus krepšynys”, TV klykė apie alų ir pergales, prekybcentriai dalino unisex abrozdėlius su neaiškiom žmogystom o rinkodaristai iš Šeškinės aiškino (šitas patiko labiausiai), kad „žmonės mūsų parduotuvėse „aaa” labai pirko plazminius televizorius „bbb”, kuriems kaip tik dabar akcija „ccc”, nes rungtynes norėjo žiūrėti kokybišku vaizdu”.

 Dieną įkyri reklama, naktį važinėjantys pusgirčiai 17-mečiai „kašio fanatai” su garsiniais signalais…

Norėjosi pasigaminti marškinėlius su kiek perfrazuotu žinomu užrašu „Krepšinis užkniso juodai”, nueiti į kokį „laisvą nuo krepšinio barą”, kuriame nei vienas padavėjas nebūtų apvilktas marškiniais  jau pajuodusiais rankogaliais su tautine simbolika ir užrašu „Mes nugalėsime”, pakelti šalto, subrandinto alaus bokalą ir pasakyti „Už būsimas pergales”.

 

Pagarbiai,

 Sausuolis

Rodyk draugams