BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atmintinė pacifistui

Be užuolankų. Ką jūs darytumėte karui prasidėjus?
Į šį klausimą reikia atsakyti kiekvienam iš mūsų, tačiau čia klausiu tik šaukiamojo amžiaus jaunuolių. Ką? Darytumėte? Jūs?
Kariškiams, šauliams, savanoriams šis klausimas nekyla, nekyla jis ir daliai civilių, kurie myli savo šalį, galvoja apie kariškio profesiją ar tiesiog supranta pareigą Tėvynei.
Tačiau ką darytų tie, kurie šiandien alpsta nuo chaki spalvos, kurie rėkia apie pažeistas teises, keikiasi slaviškais keiksmais (nors rusiškai nelabai ir supranta) Valstybės ir kariškių adresu?
Tie, kurie tiesiog girdėjo, kad 9 mėnesius reiks rinkti nuorūkas o per tą laiko bankas jiems atims 0,5 kambario butą Perkūnkiemyje, paliks mergina, kuri Facebook‘o profilyje „ViktorijyteKasnaujonesakysiu” bus kalbinama kietų bičų, kurie „fiktyviai įstojo į univerą” ir „dėjo skersą ant tų šaukimų”.
Nors, tiesa sakant, galvoju,kad tokie išvardinti yra tiesiog jauni pusgalviai, bet grįžtant prie pirminio klausimo: KĄ JŪS DARYTUMĖT?
Taigi, pagalvokit… .
Jūs gyvenat Vilniuje, būsimas šaukimas kol kas Jūsų neužkabino ir savo vasarinio uždarbio Anglijoje ir/arba tėvų pagalba jūs susiveikėt „priežastį” kodėl jūsų pašaukti neturėtų. …

Šią naktį (aha, šią), niekas neperspėjo, nei skype, nei kreida ant lentos coffee inne neužrašė) jūs išgirstat kaukiant sirenas ir kažką traškant.
Atsikelia išbalusi mamulė ir susivėlęs tėvas. Visi paklaikę, iš draugelio sms „wtf, Gintai, ble..?”
Traškesys” išsikristalizuoja” į kulkosvaidžio papliūpas, rytui brėkštant virš galvos prariaumoja naikintuvai.
Vienintelė mintis „p…diec” nelabai paguodžia, telikas nerodo, o FB tik vienintelė „MazeMeu” parašius „ce tipo lol‘as toks krc?”.
Pagaliau dašunta-karas. Aha, jo, karas.
Dabar taip, susiemi ir galvoji-reikia valint iš čia. Telikas jau rodo-ryškiai įrašytas bele kada Prezidentės kreipimasis ir prašymas nepanikuoti.
Mamulė isteriškai klykia.
Tėvas keikiasi, Minsko plente tankai.
Traškesys ir tipo kaip fejerverkai-nenutyla išvis.
Jauti, kad pykina.
Vėl riaumojimas virš galvos ir….trenksmas!
Atpalaiduoja sfinkterius.. ble….širdis tuoj iššoks.
Mamulė klykia dar stipriau.
Persimauni kelnes (gerai,kad niekas nematė…).
Ką daryti???!!
Telikas rodo. Pareigūnai kalba… be panikos, kariuomenė…kariuomenė, čia mūsų ar ne??
Nu, neskiriu aš nei ginklų nei uniformų…TRENKSMAS!
Kelnės sausos, virtuvėje šukės, lango nebėra.
Bėgti kur??!!!
Pranešė, kad bombarduoja..KĄ???!! ble… aš vakar dar sėdėjau Piliovkėj, po to planavom į „Keulę…” paeit, bet….
Pykina. Kas čia švilpia…trenksmas!! toliau kažkur. Atpili… .
Magistralėje į Kauną kažkas sprogo, avarija, spūstis. Praneša,kad panašiai į Panevėžio pusę.
„Dabar man šakės…mama…”.
—————————————————————————————————-
Po dviejų savaičių… .(Kažkuriam Fabijoniškių rūsyje).
-Имя!? Имя бля!
Gintpppasss…skauda.
Smūgis…
-Я тебя тварь лабуская нах.. пошлю тот участок разминировать “своим ходом” бля…
Smūgis…
-Или нет, даваи…
Smūgis…
-или нет, п..да фашисткая, вот часть своего комплекта “ратник” одену и пошёл вон там к своим, хочешь?? да, сидит там несколько ваших с оптикои, поздравят дырочкои тебя…или слушаи, я тебя нашим чечям отдам, они то “дырочки” любят:)))
-Чего бледнееш фашист??
-Наших стрелять, бля, умеите, да, а тут будем падать и кровиком брызгать… .
Smūgis… .

Sveiki atvykę į realų pasaulį, pacifistai.

Pagarbiai,

Sausuolis

Patiko (26)

Rodyk draugams

komentarai (25) | “Atmintinė pacifistui”

 1.   senosti rašo:

  Visiška smegenų gangrena tau autoriau. Viena yra racionaliai kalbėti apie valstybės gynimą ir nekelti nepamatuotos panikos su tokiais isteriškais draskymaisis, bet visai kas kita yra žeminti kitus piliečius. Jeigu gyvenime apart gebėjimo šaudyti nieko daugiau nesugebi, tai sveikas atvykęs pats į realų pasaulį.

  Šios rašliavos tikslas yra ne skatinti piliečius gilintis į šalies gynybą, o pademonstruoti savo kiaušus visam pasauliui.

  Tai atsakyk dabar, kiek pridėtinęs vertės tu sukuri šiuo metu, vyre iš didžiosios raidės? Šią akimirką, o ne galbūt prasidėjus karui, kurio metu jos taip pat nesukursi. Aišku, tu juk ne dar vienas iš tų bukapročių kareivių, kurie apart šitos sferos daugiau nieko gyvenime nesugeba. Juk čia yra tikrasis vyriškumo įrodymas..

 2.   sausuolis rašo:

  Pone “senosti”, Jums pademonstruotas vienas iš lengvesnių galimo karo scenarijų.
  Nelinkiu, niekam pajusti ką reiškia tikrasis siaubas, tačiau teigiant “ne, ne, to būti negali” mes nuo to siaubo neapsisaugosim.
  Geriau mus tegu įtikina žodis, o ne priešo ginklas ir žodis.
  Pastarasis (priešas), žinodamas,kad mes tų ginklų turime, patikės ir mūsų žodžiais.

 3.   Comandante rašo:

  Išradingai, kūrybiškai ir įtaigiai :). Dėl turinio nediskutuosiu, bet forma puiki! :D Ypač apie tą raumens atsipalaidavimą virtuvėje :DD. Daugiau!!!

 4.   Cvinglis rašo:

  Man tai patiko, ypač apie taikliai aprašytas fiziologines reakcijas.

 5.   sausuolis rašo:

  Ačiū, gerbiamieji.

 6.   DDR rašo:

  Geras įrašas, ypač ta vieta apie Fabų rūsius ! Ir senosti botaniko komentaras juokingas, iš serijos “o mano akiniai galingesniu dioptrijų” :D

 7.   Virginijus rašo:

  Na ir ką autorius siūlo? Atsisukti į Rusijos pusę, įkvėpti daug oro, kaip daro ministras Linkevičius su prezidente, ir laukti kol priešai išigąs raudonos išspūstų žandų spalvos? O gal jis siūlo visiems mums apsiginkluoti iki dantų ir vieningai išeiti į dar neprivatizuotus miškus bunkeriuose pasėdėt iki tol, kol visi kiti iš NATO xebros už mus kraują lies? Ar jis vis dar mano, kad norint parklupdyti kitą šalį būtinai reikia atvažiuoti į ją su tankais? Lyg neegzistuotų tolimojo nuotolio raketos, kurių poveikio net nespėtume pamatyti beklausydami Rasos Juknevičienės sapaliojimų apie tvirtą sąjungą su vakarų parneriais. Mes galim neišvyst nei vieno rusų kareivio Lietuvoj, tačiau pabudę jos neberast. Jei dar pabustume…

 8.   sausuolis rašo:

  Virginijau, nepykit, bet apie karybą nutuokiat mažiau negu aš- apie banginių migraciją poravimosi metu.
  Apie banginių migraciją aš visiškai nenutuokiu.

 9.   Petras rašo:

  Eh, isgirsti prezidente ir varai pro lenkus i europa myzciodamas i bata. Pro taskus, pro miskus belenkaip, a jei nusauna tai pociom, bo visvien nebegyvas.

 10.   PbX rašo:

  Snargliai, lepshiai ir mazgotes nesijaudinkite, bus priimta istatymo pataisa, pagal kuria uz jus karine tarnyba gales atlikti jusu mama arba mociute.

 11.   Virginijus rašo:

  Taip, tikrai nesu kariūnas, bet ne apie kariškus reikalus ir kalbam - o apie sveiko proto diktuojamas išvadas pagal realią situaciją. Ką daryti užpuolus rimtam, visas šiuolaikines naikinimo priemones turinčiam priešui? Yra manančių, kad reikia daugiau patrankų mėsos, bet yra ir priešingų. Esu tikras, jog kitokios, nei oficialios, nuomonės bet kuriai visuomenei yra BŪTINOS, jei ji nori išlikti. Kaip didesnei upei gyvybiškai reikalingi maži upeliai, maitinantys ją skirtingų šaltinių vandeniu. Kad neišdžiūtų…
  Todėl ir netikiu, jog išgąsčio pilnas kelnias mūvintys yra dabar vieninteliai šių dienų teisuoliai…

 12.   Jauja rašo:

  Virginijui.

  geriausias būdas atgrasyti priešą nuo puolimo. nes ilgo konvencinio karo nepakariautume.

  kaip atgrasyti?

  įsivaizduokite save stratego Kremliuje vietoje. LRK pajėgos kiek? 1000 karių? 3-juose poligonuose? koks rezervas? jokio? ginkluotės sandėliai? vienoje vietoje? sprendimas? 3 raketos į poligonus: nelieka karinės jėgos, nelieka ginklų. vaikinai iš Kaliningrado po pirmų raketų smūgių jau keliasi per Nemuną. Kol visi atsikelia ant kojų ir susipranta kas nutiko, jau supami dideji miestai. Tam net nereikia spec. technikos - kiekvienais metais treniruojasi. Niekad nežinai kurioj vietoje sustos.

  2 scenarijus. 3k karių. 10k paruošto rezervo; 10k šaulių; 20k medžiotojų. Visi minėti asmenys turi ginklus namie, kai kurie net po KarląG. švelniai įtvirtinti pasienio ruožai (keli bunkeriai, keli minų laukai). taip. 3 netikėtos raketos padaro pradini netikėtumą (3k aktyvios jėgos ir didesnė dali sandėlių išlekia). Ką daryti su 40k ginkluotų vyrų (moterų)? minų laukus įveikti paprastą, bet reik spec. technikos. įtvirtinti bunkeriai? irgi reik spec technikos. technikos sukaupimą pasienyje pastebės bet kas. Vadinasi netikėta ataka iš pratybų neveikia. ką darom?

  3 scenarijus. o jei Šveicarija ar Suomija? kur moka šaudyti kiekvienas? ir turi po šautuvą? Norėtumėte dalyvauti miesto puolime tose šalyse? kokie nuostoliai būtų? 1:1? 1:10? 1:100? ar norėtumėt būti šiuolaikinys Pyras?

 13.   sausuolis rašo:

  Pritarčiau gerb. Jaujai.

 14.   Raketman rašo:

  2 scenraijus. 30-100 netiketu raketu. Visi kariniai objektai išsprogdinti. Oficialių pajėgų nelikė. Medžiotojai su medžioklniais šautuvais neturi noro eiti pašaudyt į tankus. Istorijos pabaiga.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 15.   Marcius rašo:

  Tačiau ką darytų tie, kurie šiandien alpsta nuo chaki spalvos, kurie rėkia apie pažeistas teises, keikiasi slaviškais keiksmais (nors rusiškai nelabai ir supranta). Tai kaip man ‘pusgalviui’ suprast kas antroj daly parasyta?

 16.   Rastafari rašo:

  o kodel Lietuvos uzpuolikai rusiskai sneka? Cia amerikonai-uzpuolikai ismoko rusiskai kad mes juos suprastume ar kaip? ar Latviai cia Lietuva uzpuole? Pas juso ten daug kas rusiskai sneket moka.

 17.   sausuolis rašo:

  Rastafari, esate iš prigimties glušas ar specialius kursus baigėte?

 18.   vj rašo:

  O ką tuo metu daro šauktiniai? Saugiai internavosi Lenkijoj palikę šeimas? Slapstosi miškuose? Bando atsikovoti Fabijoniškių rūsį? O gal jau nelaisvėj be galūnių, ar išvis po žeme, nes narsiai gindamiesi nesusiprotėjo, kad priešas pirma apšaudys modernia artilerija?

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 19.   Kroitus rašo:

  Rastafari yra tiesiog elementarus vatnikas. Moving on.

 20.   Vytautas rašo:

  Aš esu Lietuvos patriotas bet taikus ir taikiomis priemonėmis. Už gerą tarnybą tarnavau 11 mėnesių vietoje 12. Savo karinę tarnybą laikau bailiausiu
  ir amoraliausiu poelgiu, kurio nuoširdžiai gailiuosi. Karinį liudijimą suplėšiau ir išmečiau. Į jokias karines pratybas nevyksiu. Prieš nieką nekariausiu. Karine uniforma nebesirengsiu, jokio ginklo į rankas nebeimsiu, jokių šventvagiškų karo kapelionų mokymų nebesiklausysiu. Karo teisingo nebūna. Pacifistinės Biblijos eilutės: Mch 4,3-4 Mt5,39-48 Mt19,16-19 Mt26,50-52 Lk22,47-53 Rom12,14 Rom12,17 Rom12,21 Rom14,23 Ef2,14-18 Ef4,2-4 Žudymas yra didžiausia nuodėmė. Žymiai geriau nekaltam žūti pačiam nei nužudyti kad ir kalčiausią žmogų ir poto amžinai už tai degti pragare. Beje nepamirškit, kad čia bus 3asis pasaulinis karas ir Kalašnikovo automatai prieš naikintuvus Mig ir raketas Iskander jums ir prie aršiausio noro apsigint nepadės…

 21.   Taipan rašo:

  Koks tamsta patriotas? Vatinis religinis sektantas jūs.

 22.   vo bana rašo:

  tai va vienintelis privalumas armijos - kad gaus chebrytė įsakymą evakuotis anksčiau nei paprasta mirtinga liaudis, nes eilinį kartą pasirodys, kad:
  1) pranešimų sistema apie visokias kataklizmas neveikia;
  2) pasieniečiai palei sieną miegojo;
  3) lietuviai saugiai miegojo, nes nusipirko porą haubicų, imho tatai turėtų priešus na jei nemirtinai išgąsdinti, tai bent pristabdyti… nu kokiom 5 sekundėm.
  Jetus jetus kaip baisu.
  A ką darys sausuolis?
  palikęs žmoną (jeigu tokią turi ir vaikus) sėdės pasislėpęs kur nors atsitraukęs ir rengs keršto planus? a per tą laiką jo žmoną ir vaikus galės paturėti ne tik priešai, bet ir marodieriai… nu taip būną, welcome to reality

 23.   vo bana rašo:

  Jauja - teisingas pastebėjas su tais scenarijais. Tik klausimas paprastas, kokia dabar LT kariuomenės vystymo politika? Tokie klausimai:
  šauktiniai bus visą laiką, ar tik iki 2017?
  dauguma jaunimo, baigęs mokyklą svajoja apie gyvenimą čia, ar visdėlto pasirenka studijas užsienyje ir migraciją iš Lietuvos?
  Klausimas labai banalus, ar paprastas Lietuvos pilietis norės/nori ginti Lietuvą? ir kaip jis ją supranta? kaip skatinamas tas patriotiškumas?
  Tokie sausuolio “parašinėjimai” nėra patriotiškumo skatinimas, tai tiesiog alia tipo tvirtų kiaušų demonstravimas, va kaip aš galiu… ir asmeniškai mane nuo tokių “žaliūkų” pykina ir paprastai mandagiai “ant tokių raunuosi”, imho tokia gavę malkų paskui patys pradeda keiktis rusiškai…
  klausimas banalus, kas daroma, kad lietuvis norėtų ginti savo šalį, kaip švedas ar šveicaras,a?

 24.   vo bana rašo:

  Nde… ir tokie alia tipo norės ginti Tėvynę?
  http://www.alfa.lt/straipsnis/50051031/sauktiniai-ir-rezervo-kariai-atskleide-tamsiaja-tarnybos-puse-neisivaizduojat-kokia-tai-sistema
  pagal tokią logiką ir mūsų irkluotojus į Rio privalomai reikia grūsti, juk trauma nieko tokio…
  “Tarp pretendentų į Rio žaidynių medalius vardinta Lietuvos irklavimo porinės dvivietės įgula nestartuos olimpiadoje - Rolandui Maščinskui lūžo delnikaulis.”

  Žmonėmis reikia rūpintis, o ne metalo laužu nepacifiste tu

 25.   Zilvinaas rašo:

  Nemyziokit į kelnes anksčiau laiko, neii Gruzijoje, nei Čėčėnijoje nei Ukrainoje nei 30, nei 100 raketų reikalo neišsprendė, visur reikėjo lipti per galvas, kišti gyvąją jėgą ir šaudyti prieš 30 metų pagamintais gradais ir visi tą žino…ir nesaugoma visa ginkluotė vienoje vietoje ir žino vyrai, ką reikės daryti…Taip kad mažiau panikos, o dantis ir nagus rodyti ir galąsti būtina…

Rašyk komentarą