BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie benzino kolonėles tarp sostinės ir pajūrio

Esu kaunietis. 30 metų ten praleidau. Būtasis laikas, nes nesenai pradėjau antrąjį savo gyvenimo penkmetį sostinėje. Dėl šios priežasties, kaip ir dėl to, kad laikau save pakankamai kritiško ir blaivaus (bent jau darbo dienomis) proto, tariuosi galįs aptarti vieną nacionalinę „problemą”.

Vilnius/Kaunas. Arba Sostinė prieš Laikinąją sostinę, arba…tiek to, epitetų „problemai” sugalvoti galima įvairių, tačiau esmę visi supranta. Vadinkime šį reiškinį tiesiog „problema” (be abejonės, kabutėse).

Straipsnelis į giluminę situacijos analizę nepretenduoja, tiesiog keletas štrichų vilnietiškai kaunietiškam portretui per asmeninę patirtį.

 „Problemos” supratimas pagal žmogaus amžių.

 Visi sparnuoti posakiai apie sviestą, miestą ir ekskrementus, vidutinio lygio degalines, žalios spalvos laisvo elgesio merginas (čia kvepia tikru iškrypimu, tiesą sakant, patys įsivaizduokit vaizdelį…) iš vienos pusės ir pilnas gatves narkotikus vartojančių kitataučių iš kitos pusės gimsta…14-18 metų šaunuolių galvose. Suprantama, hormonų audros, dažų trūkumas grafičiui ir kitos pasaulinio lygio nelaimės daro savo, tačiau, kaip žinia „Jaunystė tai išaugama yda…svarbu tik stipriai neprisikiaulint”.

Matyt Jums neteko matyti garbaus amžiaus piliečio iš Vilniaus rėkiančio „tie plikai skusti kauniečiai…”. Man neteko. Turiu pagrįstą įtarimą, kad ir neteks, nebent… (žr. sekantį skyrelį).

Daugiau gyvenimiškos patirties. Daugiau proto. Tiesiog. Be jokių mandrybių.

Todėl kai (jeigu) apie „problemą” rašoma žurnale „Panelė” klausimų nekyla, tačiau jei tema tiražuojama rimtu save laikančiu leidinyje, norisi suprasti ką masto jo (leidinio) marketingo „guru” ar vyr. redaktorius.

 „Problema” ir žmogaus išprusimas.

 Sąmoningai nesakau-išsilavinimas, nes požiūrio skirtumo į „problemą” abiejuose miestuose studijuojančių, nepastebėjau.

Treningai, trumpa šukuosena, auksinė grandinė, BMW+trumpas sijonas, peroksidas, ilgi lakuoti nagai, kramtomoji guma = Kaunas. 17-ka auskarų įvairiose kūno vietose, grandininiu pjūklu išformuota šukuosena, inirtingose grumtynėse su benamiais iš Kariotiškių atimti rūbai, “absoliutus menas ir pasikėlimas” = Vilnius.

Teisingas mąstymas. Inovatyvus ir svarbiausia-dinamiškas. Atsilikęs tik 15-20 metų. Maždaug tiek pat teisingas, kiek tai, kad banko „Snoras” problemas sukėlė masonai jėgas suvieniję su dar nenugalėtais teletabiais iš Nibiru planetos.

Esu sulaukęs klausimų iš trečią dešimtmetį bebaigiančių žmogystų su aukštuoju išsilavinimu: „Tikrai ir Kaune galima gyventi, chi chi..?”, „Be skutimo mašinėlių kirpyklose Kaune ir žirklių yra?” arba tiesiog (kitos barikadų pusės individų): „Tai „Statyba” vėl pralošė?”

Tiesa, tie patys asmenys nešioja šviesias kojines prie tamsaus kostiumo, mėgsta grupę „Patruliai” ir puikiai pailsi Palangos Basanavičiaus gatvėje.

 Pusiau rimtai.Išvada.

 „Problema” egzistuoja ir egzistuos. Tol kol žmonės bus skirtingi. Kol dalis mūsų neturės rimtesnių problemų negu ieškoti kaimyno kitoniškumo…ir kol kita dalis rašys pasipiktinusius komentarus apie šį ar panašius straipsnius.

 Pagarbiai,

Sausuolis

 Vilnius-Kaunas

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Apie benzino kolonėles tarp sostinės ir pajūrio”

  1.   Riley Xuzyxis rašo:

    D

Rašyk komentarą