BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

A.Maslow – įžvalgiausias “Lietuvos politikas”

Perskaičiau apie dar vieną kuriamą partiją. Perskaičiau ir be nusivylimo (kaip vienas iš narių minimas mano gerbiamas profesorius, dėstęs Rusijos istorijos kursą) apniko filosofiškai retorinis klausimas - iš kur tas noras steigti darinius, kurie 9-ais atvejais iš 10-ies nesulauks net savo pirmojo gimtadienio?
Naivų tikėjimą, kad sukurtas politinis nykštukas „pakeis į gerą pusę gyvenimą Lietuvoje” galime atmesti: partijas kuria ne paaugliai o žmonės su gyvenimiška patirtimi, tiesa patirtyje toje intelekto dalis nebūtinai turi vyrauti.
Taigi, kodėl? Mintyse iškyla klasikinė A.Maslow piramidė, kurioje nuo pamatinėje dalyje esančių pa (valgymo, miegojimo, simylėjimo ir pan.) poreikių, viršūnėje atsiduriame ties saviraiška.
Kitaip tariant, lietuviškas posakis „šitas į Seimą eina tik prisivogti”, visiškai teisingas?
Ir taip ir ne. Veikėjai, kabinantys Valstybės vėliavą atvirkščiai ir taupantys kirpyklai galbūt nelaiko kūno skysčių pagalvoję apie Seimo nario algą, tačiau ką galvoja milijonieriai? Kylame velionio Maslow piramide į viršų… .
Nei vienas iš išvardintų (optimistas pasakytų - kraštutinių) atvejų nesignalizuoja apie tiesioginę vagystę iš Valstybės. Abejingumą, suktumą ar tiesioginę komerciją-gal būt, tačiau - ne kriminalinį nusikaltimą.
Tad kodėl gi šiandien girdime apie dar vieno politinio lavonėlio a priori gimimą ir kodėl paskutinės emigracijos bangos iš Garliavos į Daukanto aikštę gretose tiek daug vadinamųjų kultūrininkų?
Sakykit ką norit, išbraukus akivaizdžius prietrankas, atsakymas ir vėl „slypi” A.Maslow piramidėje.
Pagarbiai,

Sausuolis

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą